Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 17:49
 
Savcılıktan Üsküdar Belediyesi için soruşturma İzni....
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, AKP’li Üsküdar Belediyesi için soruşturma izni istedi
SİYASET Haberi
Savcılıktan Üsküdar Belediyesi için soruşturma İzni....

Yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen İstanbul’un AKP’li Üsküdar Belediyesi için İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma izni istedi.

Soruşturmanın gerekçesinin belediyede 2011-2017 yılları arasında çalışan Veysel Kömürcüʹnün gündeme getirdiği yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları olduğu öğrenildi.

AKPʹli İstanbul Üsküdar Belediyesiʹnde Gençlik Akademisiʹnin kurucu müdürlüğünü yapan ve 8 yıl belediyede çalışan Veysel Kömürcü, belediyede dönen yolsuzlukları ‘ifadem ve ihbarımdırʹ diye anlatmıştı.

Eğitim kurumları ile yapılan ihalelerden ‘ders karşılığıymışʹ gibi gösterilerek parçalar halinde naylon poşetlerde para alındığını, ‘kayıt parasıʹ adı altında milyonlarca liranın makbuzsuz, kayıtsız,  tutanaksız toplandığını ileri süren Kömürcü, ˮBen bu işe gövdemi koydum. Her şeyin kayda girmesi adına metnin bir kopyasını evrak kayıttan geçirdimˮ demişti.

AKPʹli Üsküdar Belediyesi Gençlik Akademisi Müdürü, ˮİfadem ve ihbarımdırˮ dedi, yolsuzlukları anlattı 

Veysel Kömürcü, yolsuzlukları kalem kalem açıklamış, CHP de suç duyurusunda bulunmuştu. Sözcüʹden Veli Toprakʹın haberine göre Savcılık, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve ilgililer hakkında ‘görevi kötüye kullanmaʹ suçundan işlem yapabilmek için İçişleri Bakanlığıʹndan izin istedi.

 

Kömürcü şu iddialarda bulunmuştu:“Belediyede 11 Kasım 2011 tarihinde Gençlik Merkeziʹnde Uzman Psikolojik Danışman olarak işe başladım. 2 Temmuz 2019ʹda başkan Hilmi Türkmen ile 35 dakika görüştüm. Eğitim kurumları ile yapılan ihalelerden ders karşılığıymış gibi gösterilerek 1 milyon 200 bin liralık kısmının 50, 80, 100, 120 bin liralık parçalar halinde nakit olarak nasıl ve kimler üzerinden naylon poşetler içinde alındığını aktardım. Kayıt parası adı altında milyonlarca liranın makbuzsuz toplandığını, bu paraların nereye gittiğinin belli olmadığını, bu işin içindekileri isim isim anlattım. Geri dönüş olmadı.” 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Savcılıktan, Üsküdar, Belediyesi, için, soruşturma, İzni....,
Yorumlar
Haber Yazılımı