301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Temmuz 2021 - Perşembe 23:14
 
Sedat Peker'den Soylu'ya devlet envanterine kayıtlı olmayan silahları dağıtmaya neden devam ettiniz?
Sedat Pekerʹden Bakan Soyluʹya: Arkandaki şaibeli organizasyonla 15 Temmuz sonrasında da devlet envanterine kayıtlı olmayan silahları dağıtmaya neden devam ettiniz?
ASAYİŞ Haberi
Sedat Peker'den Soylu'ya devlet envanterine kayıtlı olmayan silahları dağıtmaya neden devam ettiniz?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soyluʹnun koordinasyonunda 15 Temmuz gecesi sonrasında devlet envanterine kayıtlı olmayan silahların dağıtıldığını iddia etti.

Peker, Soyluʹya hitaben,ʹʹ15 Temmuz’da kahramanlık rolleri oynarken TRT binası baskınına gittiğinde hepsinin elinde kalaşnikof marka silahlar olan birçok sivil şahıs vardı.

Bu silahlar da devlet envanterine kayıtlı değil.

Biraz önce anlattığım, dağılımı senin tarafından koordine edilen hiçbir silah da devlet envanterine kayıtlı değil.ʹʹ ifadesini kullandı.

Peker, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetlerinin tutulduğu ağustos ayında AKP İstanbul Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Osman Tomakinʹe bir kasa kalaşnikof silahların teslim edildiğini, silahları getiren araçta Esenyurt AKP Gençlik kolları Başkanı Abdülsebur Soğanlı ve İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onayʹın olduğunu öne sürdü. 

Peker, ʹʹ Süslü Süleyman, Fetöcüler bu ülkenin en büyük düşmanı.Fakat senin de onlardan aşağıya kalır bir yanın yok.

İnsanların milli ve dini duygularını tahrik edip iç savaş çıkarma amacının en büyük parçası, 15 Temmuz sonrasında da el altından birçok yapıya dağıttırdığın bu silahlardırʹʹ dedi.

Peker Twitter hesabından şu paylaşımları yaptı: 

ʹʹKıymetli dostlarım, seri tweetler halinde Esenyurt belediyesiyle ilgili iki ayrı paylaşım yaptım.

Buradaki amacım Esenyurt belediyesinin bizim Süslü Süleymanʹın ve onu gelecekte cumhurbaşkanı yapma düşüncesinde olan güç odaklarının bu ülkeyi merkez üs olarak kullandıklarını anlatabilmek içindi.

Önemli olduğuna inandığım bir iki tane daha yolsuzluk konusuna değinip dünkü paylaşımda belirttiğim ciddi konulara geçeceğiz

( Süleyman geliyor gelmekte olan).

ʹʹBahaş Holding, Esenyurtʹta hastane yapmasının karşılığında Sembol Residence’ların yapıldığı arsayı hibe olarak aldıʹ

ʹEsenyurt’ta Bahaş Holding diye bir firma var. Esenyurt belediyesi ile anlaşıp Esenyurta 40 milyon TL değerinde hastane yaptılar. Karşılığında ise bugünkü piyasa değeri 1 milyar TL olan devasa boyutlardaki Sembol Residence’ların yapıldığı arsayı hibe olarak aldılar.Yani kıymetli kardeşlerim, bizlerin en az 500 milyon TL’lik değerini çaldılar (daha fazla ama ben masraflarını çok yüksek tuttum).

Bu Bahaş holding, amblemi şaha kalkmış at olan diğer Özyurtlar Holdingʹle beraber Meydan Ardıçlı projesini de beraber yaptılar. Bu da binin çok üzerinde daireden oluşan devasa bir proje.

ʹʹİmar oyunları ile sizlerin milyarlarca TL hakkınızı çaldılarʹʹ

Sizin de tahmin edeceğiniz üzere imar oyunları ile sizlerin milyarlarca TL hakkınızı çaldılar. Süslü Sülüman ve onu cumhurbaşkanı yapmak isteyen klik, yeni kurulan bu ilçeyi finans sağlama yeri olarak kullanırken biraz sonra anlatacağım karanlık işlerini de buradan koordine ettiler.

Bahaş Holding yüklenici firma olarak paşa karadenizi görevlendirmiş olsa da tüm büyük projelerin sahipleri Bahaş Holding ve de iki ayrı Özyurtlar İnşaat grubudur.Süslü Süleymanın ekibinden olan eski belediye başkanı Ali Murat Alatepe, Beni bütün Türkiye tanır namuslu olduğumu bilir diyerek tweet paylaştığında ne acıdır ki sadece 4 kişi retweet yapıp sekiz kişi beğeniyor.

Vatandaşımız da onların kim olduğunu çok iyi biliyor.

Halkın çoğunluğunu oluşturan mağdur vatandaşlarımız, asgari ücret acaba 3.500 TL olur mu diye beklerken bu harami yapısı yeni kurulan bu ilçeden milyarlarca doları ceplerine koyuyorlar.

Kullandığı don parasını bile partisine ödettirecek kadar cimri olan Süleymanʹın bir önceki oturduğu ev Ardıçlı villalarındaydı.

Yani Özyurtların villalarıydı (yani Süslü Sülünün gizli kasası olan firma).

Süslü ülü şu anda ise Kuzu gruba ait Spradon villalarında oturuyor. O projede normal villaların fiyatı 7 ya da 8 milyon TL

.ʹʹKuzu grubu Sadık Soylu üzerinden Süslü Sülümanʹın gizli kasasıʹʹ

Kuzu grubu hatırlarsınız, daha önceki paylaşımlarımda Sadık Soylu üzerinden Süslü Sülümanʹın gizli kasası olduğunu anlatmıştım.Kıymetli dostlarım, ülkemiz tehlike altında olduğunda milli mücadele verebilmek için sivil halkı örgütlemek gerektiğinde, halka silah dağıtarak sivil direniş oluşturma görevi Özel Harp Dairesi’ne aittir (daha önceki adı Seferberlik Tetkik Kuruludur).

Öncelikle bu tip yapıların var olması gerektiğine inanan, Teşkilat-ı Mahsusa ruhunu savunan bir kişiyim.

Şu ana kadar anlattıklarımın içinde en önemli bölüme geldik.ʹʹAğustosun ilk haftasında arabaya koyulan bir kasa kalaşnikof silah İstanbul Balat’a gittiʹʹ15 Temmuzʹun hemen akabinde ülke genelinde demokrasi nöbetleri tutulurken Ağustosun ilk haftasında Ekrem Gökçekerʹden alınan, Özyurtların bünyesinde olan Renault beyaz Fluence marka arabayla, Esenyurt Cumhuriyet Meydanıʹnın arkasında karanlık bir sokakta (DAP hotelin arka tarafında) arabaya koyulan bir kasa kalaşnikof silah İstanbul Balat’a gitti

.ʹʹAK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Osman Tomakinʹe silahlar teslim edildiʹʹ

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı olan Taha Ayhan’ın yardımcısı olan Osman Tomakin’e teslim edildi (Osman Tomakin siyah Passat araçla silahları teslim almaya geldi).

ʹʹSilahların olduğu kasa Esenyurt’tan gece 23:30 gibi yola çıktıʹʹ

Bu araç AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanıʹna tahsisli bir araçtı, herhangi bir polis uygulamasına girmesin diye.

Osman Tomakin şu anda Ak Parti İstanbul gençlik kolları başkanıdır.

Silahların olduğu kasa Esenyurt’tan gece 23:30 gibi yola çıktı.

ʹʹSilahları getiren araçta Esenyurt Ak Parti Gençlik kolları Başkanı Abdülsebur Soğanlı ve İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay vardıʹʹ

Silahları getiren araçta Esenyurt Ak Parti Gençlik kolları Başkanı Abdülsebur Soğanlı ve de 15 Temmuz gazisi İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay vardı.Bu kişiye Gazi olması dolayısıyla ben araba alıp hediye etmiştim.

Kendisi sayın Cumhurbaşkanımızın da sevdiği bir isimdir.

ʹʹSveti Stefan Kilisesi’nin hizasındaki boş bir ara sokakta, gece 01:00 civarında siyah Passat’a yüklendiʹʹ

Silahlar Balat’ta Demir Kilise olarak bilinen Sveti Stefan Kilisesi’nin hizasındaki boş bir ara sokakta, gece 01:00 civarında siyah Passat’a yüklendi. O zamanki gençlik kolları başkanı Taha Ayhan şuanda İslam işbirliği teşkilatları gençlik kolları başkanlığını yapmaktadır.

ʹʹBu giden silahlar özel harp envanterine kayıtlı değilʹʹ

Süslü Süleyman, bu giden silahlar özel harp envanterine kayıtlı değiller.Devletin herhangi resmi bir birimine de kayıtlı değiller.Sen o tarihlerde Sosyal Çalışma ve Güvenlik Bakanlığındaydın.

ʹDağılımı senin tarafından koordine edilen hiçbir silah da devlet envanterine kayıtlı değil

ʹʹ15 Temmuz’da kahramanlık rolleri oynarken TRT binası baskınına gittiğinde hepsinin elinde kalaşnikof marka silahlar olan birçok sivil şahıs vardı. Bu silahlar da devlet envanterine kayıtlı değil. Biraz önce anlattığım, dağılımı senin tarafından koordine edilen hiçbir silah da devlet envanterine kayıtlı değil.ʹʹ

Şaibeli organizasyonla 15 Temmuz sonrasında da bu silahları dağıtmaya neden devam ettiniz?ʹʹ

Senin cumhurbaşkanı olmanı planlayan arkandaki şaibeli organizasyonla 15 Temmuz sonrasında da bu silahları dağıtmaya neden devam ettiniz?

Öyle ya, bu silahları gerektiğinde dağıtma görevi Özel Harp Dairesi’ne ait.

Sana bir fırsat veriyorum, benim yalan söylediğimi kanıtlarsan bugüne kadar anlattığım her şeyin boşa çıkmasını kabul ediyorum. İsimlerini verdiğim bu kişilerin HTS kayıtlarını ve o güne ait mobese kayıtlarını kamuoyuna açıklayın.

ʹʹİnsanların milli ve dini duygularını tahrik edip iç savaş çıkarma amacının en büyük parçası, 15 Temmuz sonrasında da el altından birçok yapıya dağıttırdığın bu silahlardırʹʹ

Size söz veriyorum, eğer doğru çıkmazsa bugüne kadar yaptığım tüm iddialarımın hepsinden de vazgeçeceğim.(daha önceki iddialarımın doğruluğu delillerle ispat edildiği halde). Ahmet Onay sen şerefli bir adamsın, bildiğin doğruları çık anlat. Süslü Süleyman, Fetöcüler bu ülkenin en büyük düşmanı.Fakat senin de onlardan aşağıya kalır bir yanın yok. İnsanların milli ve dini duygularını tahrik edip iç savaş çıkarma amacının en büyük parçası, 15 Temmuz sonrasında da el altından birçok yapıya dağıttırdığın bu silahlardırʹʹ

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Sedat, Peker'den, Soylu'ya, devlet, envanterine, kayıtlı, olmayan, silahları, dağıtmaya, neden, devam, ettiniz?,
Yorumlar
Haber Yazılımı