Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Mart 2018 - Perşembe 12:13
 
Âşık Veysel Maltepe'de anıldı
Ünlü halk ozanı Âşık Veysel, vefatının 45. yıldönümünde Maltepe’de, Türk halk müziğinin usta ismi Erdal Erzincan’ın sahne aldığı programla anıldı.
KÜLTÜR Haberi
Âşık Veysel Maltepe'de anıldı

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Maltepeliler büyük ilgi gösterdi.

Belediye Başkanı Ali Kılıç da,  merdivenlere oturarak anma programını takip etti. Ünlü ozanın hayatının anlatıldığı kısa bir belgeselle başlayan programda sahne alan Erdal Erzincan, büyük halk şairi Âşık Veysel’i aramızdan ayrılışının 45. yılında yad etmek,miras bıraktığı türküleriyle hatırlamak için bir araya geldiklerini belirterek, “O, önümüze ışık veren, yolumuzu açan bizi bir araya getiren bir değer. Bugün Türkiye'nin hemen her yerinde Âşık Veysel anma etkinlikleri yapılıyor. Bizi bir araya getiren bir kişiden bahsediyoruz. O yüzden ödevim zor dedim. Her şeyini sazına gizlemiş, sırlamış, vasiyetini bile onu vermiş bir usta.  Bende onun sazına gizlediklerini bulmaya çalışacağım”dedi.

Erzincan ardından, bağlaması eşliğinde Âşık Veysel'in aralarında, “Güzelliğin On Par Etmez”, “Kahpe Felek”, “Uzun İnce Bir Yoldayım” isimli türkülerinin de bulunduğu, eserlerini ve deyişlerini seslendirdi. Programa katılan dinleyiciler de, türkülere eşlik ederek,ünlü ozanı özlemle andı.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Âşık, Veysel, Maltepe'de, anıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Âşık Veysel Maltepe'de anıldı
Âşık Veysel Maltepe'de anıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı