Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Ocak 2018 - Cumartesi 12:03
 
SOAS Üniversitesinde Bağlama Ders Olarak Okutulacak
Britanya Alevi federasyonu (BAF) tarafından yapılan başvuru ve uzun çabalar sonucu Soas üniversitesinde bağlama 2018 Eylül ayından itibaren ders olarak okutulacak.
KÜLTÜR Haberi
SOAS Üniversitesinde Bağlama Ders Olarak Okutulacak

Necati Atagül/12 Ocak 2018 cuma günü saat 19:30’da Soas üniversitesinde gerçekleşen muhteşem bir konserle Alevi müziği ve bağlama/Saz tanıtıldı. 

Britanya Alevi federasyonu (BAF) tarafından yapılan başvuru ve uzun çabalar sonucu Soas üniversitesinde bağlama 2018 Eylül ayından itibaren ders olarak okutulacak. Bağlama dersleri müzisyen Dursun Can Cakın ve Hüseyin Kaplan tarafında yürütülecek. Soas üniversitesi bünyesinde verilecek olan dersler Soas üniversitesi öğrencilerine yönelik yapılacak. 

Bağlama’nın tanıtıldığı konserde BAF başkanı israfil Erbil, Ali Dereli Dede, yöneticiler ve çoğunluğu Soas öğrencilerinden oluşan yüzlerce kişi katıldı. 

Üniversite’nin Brunei Galerisi konser  Salonunda yapılan konser Britanya Alevi Gençlik Federasyonu yönetim kurulu üyesi Ergin Erbil’in Alevilik ve Bağlama ile ilgili sunumu ile başladı. Konser süresince müzisyenlerin nefeslerinden canlanan Deyişler ve Türkülere tüm katılımcılar eşlik etti.

Konserde sahne alan müzisyenlerden, Dursun Can Çakın, Hüseyin Kaplan, Erdal Ünsalan, Gizem Altınordu, Serkan Çakmak, Çiğdem Arslan ve Cem Tuncer’in performansları dakikalarca alkışlandı.

 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: SOAS, Üniversitesinde, Bağlama, Ders, Olarak, Okutulacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı