301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Mayıs 2015 - Cuma 20:47
 
Spor Toto 3. Ligʹde Perde Kapanıyor
Spor Toto 3. Ligʹde normal sezon, 10 Mayıs Pazar günü yapılacak 34. hafta maçlarıyla tamamlanacak.
SPOR Haberi
Spor Toto 3. Ligʹde Perde Kapanıyor

Ligde normal sezonun son haftası öncesi, Spor Toto 2. Ligʹe yükselecek takımlar belli olurken, heyecan play-off ile kümede kalmaya çalışacak takımlar arasında yaşanacak.Son hafta maçları öncesi 

1. Grupʹta Tuzlaspor,

2. Grupʹta Eyüpspor,

3. Grupʹta da Anadolu Üsküdar 1908, Spor Toto 2. Ligʹe doğrudan yükselmeyi garantiledi.

Gruplarda Spor Toto 2. Ligʹe yükselmek için play-off mücadelesi verecek 12 takımdan 9ʹu da netlik kazandı.Son hafta maçları öncesi 

1. Grupʹta 

Darıca Gençlerbirliği,Zonguldak Kömürspor ve İstanbulspor,

2. Grupʹta Sivas Dört Eylül Belediyespor,

Yeni Diyarbakır ve Denizli Büyükşehir Belediyespor,

3. Grupʹta ise Ankara Demirspor, Sakaryaspor ve Silivrispor, play-offʹu garantileyen takımlar oldu.

Her üç grupta da play-offʹa kalacak son takımlar, 34. hafta maçlarının ardından belli olacak. 

Düşme hattı   Gruplardaki son hafta maçlarında ligin alt sıralarında da büyük bir heyecan yaşanacak.

Bölgesel Amatör Ligʹe düşecek 9 takımdan 5ʹi belli olurken, küme düşecek son 4 takım ise bu hafta sonu oynanacak karşılaşmalarla netlik kazanacak.

Son hafta maçları öncesi 1. Grupʹta daha önce ligden çekilen Bozüyükspor ve Sebat Proje Trabzon Akçaabatʹın yanı sıra Şekerspor, 2. Grupʹta Çankırıspor, 3. Grupʹta da İstanbul Güngörensporʹun bir alt lige düşmesi kesinleşmişti. 

Statü Spor Toto 3. Ligʹde statüye göre çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarda 16, 17 ve 18. sıraları alan üçer takım Bölgesel Amatör Ligʹe düşüyor. 

Gruplarında birinci olanlar Spor Toto 2. Ligʹe yükselirken, 2, 3, 4 ve 5. sırayı elde eden takımlar 2. Ligʹe yükselecek son 3 takımın belirleneceği play-off müsabakalarına katılma hakkı elde ediyor. 

Her grupta ayrı ayrı oynanan play-offʹlarda çapraz eşleşmeyle birbirine rakip olacak takımlar, yarı finalde çift maç eleme usulüne göre karşı karşıya gelecek. Bu eşleşmelerin galipleri arasında Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenecek tarafsız sahada, tek maç eleme usulüne göre oynanacak final maçını kazanan 3 takım daha 2. Ligʹe yükselme hakkı kazanıyor.Play-offʹlarda müsabakaların normal süreleri berabere sonuçlanırsa, 15ʹer dakikalık iki uzatma devresi oynanıyor. Uzatma devresinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirleniyor.Öte yandan Bölgesel Amatör Lig müsabakaları sonunda 9 takım, profesyonellik kriterlerini karşılamaları şartıyla Spor Toto 3. Ligʹe yükseliyor. Son hafta maçları Spor Toto 3. Ligʹde tamamı 10 Mayıs Pazar günü oynanacak 34. ve son hafta hafta karşılaşmalarının programı şöyle:

1. Grup:

15.30 Kırıkhanspor-Tuzlaspor (Kırıkhan İlçe)

15.30 Manavgatspor-Çatalcaspor (Manavgat Evrenseki)

15.30 Bursa Nilüferspor- Çorum Belediyespor (Nilüfer)

15.30 Darıca Gençlerbirliği-Adliyespor: Ali Şansalan (Darıca İlçe)

15.30 Tire 1922-Şekerspor (Tire 4 Eylül)

15.30 İstanbulspor-Niğde Belediyespor (Bahçelievler İl Özel İdare)

15.30 Kızılcabölükspor-Gaziosmanpaşa (Doğan Seyfi Atlı)

 2. Grup:

14.30 Sancaktepe Belediyespor-Eyüpspor (Sancaktepe Belediyesi Şehir)

15.30 Çine Madranspor-Dardanelspor (Çine Yüksel Yalova)

15.30 Halide Edip Adıvarspor-Yeşil Bursa (Vefa)

15.30 68 Yeni Aksarayspor-Yeni Diyarbakır (Dağılgan)

15.30 Gölcükspor-Denizli Büyükşehir Belediyespor (Gölcük Şehir)

15.30 Sivas Dört Eylül Belediyespor-Derincespor (Sivas Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi)

15.30 Arsinspor-Kemer Tekirovaspor (Arsin İlçe)

15.30 Maltepespor-Payas Belediyespor 1975 (Maltepe Hasan Polat) 

3. Grup:  

15.30 Erzin Belediyespor-Silivrispor (Erzin İlçe)

15.30 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor-FBM Makina Balçova Yaşamspor (Kahramanmaraş 12 Şubat)

15.30 Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Anadolu Üsküdar 1908 Spor (Kazım Karabekir)

15.30 Beylerbeyi-Bergama Belediyespor (Beylerbeyi 75. Yıl)

15.30 Orhangazispor-Sakaryaspor (Orhangazi İlçe)

15.30 İstanbul Güngörenspor-Sandıklıspor (Mimar Yahya Baş)

15.30 Bayburt Grup Özel İdare-Kayseri Şekerspor (Bayburt Genç Osman)

15.30 Ankara Demirspor-Ayvalıkgücü Belediyespor (Cebeci İnönü)

15.30 Etimesgut  Belediyespor-Van Büyükşehir Belediyespor (Etimesgut Belediye Kemal Atatürk)

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Spor, Toto, 3., Ligʹde, Perde, Kapanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı