Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Eylül 2017 - Salı 14:23
 
Tekirdağʹda MHPʹden 270 kişi istifa etti
Tekirdağʹda daha önce partiden istifa eden MHP eski İl Başkanı Enes Kaplan, eski Merkez İlçe Başkanı Sertaç Alkaya ile halen görevde olan merkez Süleymanpaşa Belediyesiʹnin MHPʹli Meclis üyeleri Haluk Yılmaz, Rüştü Özgün ve Ali Darıcıʹnın da aralarında bulunduğu270 üye partilerinden istifa etti.
SİYASET Haberi
Tekirdağʹda MHPʹden 270 kişi istifa etti

İstifa eden partililer Tekirdağ Yüksek Seçim Kuruluʹna giderek istifa dilekçelerini sundu. 

İstifa işlemlerinin ardından grup adına konuşan MHP eski Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan, ˮ1 Kasım seçimlerinden sonra 17 ay parti içinde muhalefet ettik. Ancak sonuca ulaşamadık. Bu süreçte bizlere her türlü hakareti yapan üst yöneticilerin olduğu MHPʹde yapacak bir şey kalmadığı gibi, MHPʹnin de yapacağı bir şey kalmadığı inancına vardık. Bu nedenle MHPʹden istifa ediyoruz. Derdimiz Türkiye, kaygımız Türkiyeˮ dedi.

655 ADET İMZAYI KÂLE ALMADILAR

Kaplan, istifalarının ardından MHPʹden ihraç edilen Meral Akşenerʹin yeni kuracağı partiye katılacaklarını belirterek, ˮMecliste 80 milletvekilinden 40 milletvekiline düşmüş başarısız bir genel merkezin, söylem ve eylemlerinin tam tersi istikamette hareket ettiğinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde bizler muhalefete başladık. Bizlerin haklı olan mücadelemizde genel kurul yaptırmadılar ve 655 adet verilen imzayı kale almadılar. Tüzüğe uymadılar.. Bizler bu saatten sonra Milliyetçi Hareket Partisiʹnin bu ülkeye yapacağı hiçbir şeyin olmadığına inandığımızdan dolayı, MHPʹden istifa ediyoruz. İstifamızdan sonra sayın Meral Akşenerʹin yeni kuracağı partiye üye olacağızˮ dedi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Tekirdağʹda, MHPʹden, 270, kişi, istifa, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı