301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Ekim 2014 - Pazartesi 14:52
 
TSKM’de kasım ayı dolu dolu geçecek
Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi (TSKM), kasım ayına dopdolu etkinliklerle giriyor.
SANAT Haberi
TSKM’de kasım ayı dolu dolu geçecek

Konser, tiyatro, sinema-belgesel gösterimleri ve sergilerle adeta bir şölene dönüşecek kasım ayı etkinliklerinde, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say ve ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın, ünlü yönetmen Derviş Zaim, ünlü sanatçılar Hakan Yeşilyurt, Gülay, Erdal Akkaya-Jeronimo Maya ve Zeynep Karababa, izleyicileriyle buluşacak.

Kasım ayı kapsamında, 1 Kasım’da "Pepe" adlı çizgi animasyon dizisinin çocuk oyunuyla perdelerini açacak olan Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkeziʹnde, 8 Kasım’da “Güneşe Yolculuk”, 9 Kasım’da “Çocuklar Ülkesi”, 15 Kasım’da “Hansel ve Gretel”, 16 Kasım’da “Sokak Kedileri”, 20 Kasım’da “Külkedisi”, 22 Kasım’da “Bir Dostluk Hikâyesi”, 23 Kasım’da “Bal Arıları ve Hınzır Ayı”, 29 Kasım’da “Oyuncaklar” ve 30 Kasım’da “Orman Perileri” adlı çocuk oyunları, minik izleyicilerle buluşacak. Tiyatro etkinlikleri kapsamında ay boyunca, Nedim Saban Tiyatrosu’nun Zülfü Livaneli’nin romanından uyarlanan “Leyla’nın Evi”, Pürtelaş Grubu’nun “Savaş”, Atölye Tiyatrosu’nun “Atatürk Beni Hatırlayınız”, Oynayan İnsan Tiyatrosu’nun “Ağaç İrfan” ile “Yeni Dünya” ve Oyun Atölyesi’nin “Nehir” adlı oyunları da tiyatro severlerle buluşacak.
FAZIL SAY SAHNE ALACAK
TSKMʹde sohbet eşliğinde düzenlenen konser programlarında, 2 Kasım’da Gülay (Damlalar) ve Hüseyin Elmalıpınar, 23 Kasımʹda Hakan Yeşilyurt ve Rengârenk Müzik Topluluğu ile eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak. 7 ve 9 Kasım’da ise TSKM, çok özel bir konuklar ağırlayacak. 7 Kasım’da dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, “Kardelen 1” salonunda vereceği konserde dinleyicileriyle bir araya gelecek. 9 Kasım’da da 70 kişilik senfoni orkestrasıyla ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın ve Hakan Şensoy sevenleriyle buluşacak. 5 Kasım’da Recep Alper Çevirel tarafından “Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar” konseri gerçekleşecek. 15 Kasım’da Erdal Akkaya ve Jeronimo Maya, 28 Kasım’da Halk Müziği Sanatçısı Zeynep Karababa, 29 Kasım’da ise Nedim Nalbantoğlu ve Balkan Messengers sahne alacak.
SARI ZEYBEK, MUSTAFA, DEVİR…
Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat ettiği 10 Kasım’da, gazeteci Can Dündar’ın Atatürk’le ilgili hazırlamış olduğu “Sarı Zeybek” ve “Mustafa” adlı belgeseller gösterilecek. 22 Kasımʹdaysa ünlü yönetmen Derviş Zaim’in “Devir” adlı filmi gösterilecek. Film gösteriminin ardından filmin yönetmeni Derviş Zaim ve Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Yıldız ile söyleşi düzenlenecek.
KARDEŞ KENT VİLLAFRANCA GELİYOR
Kasım ayı içerisinde ayrıca, İspanya’nın Villafranca de Los Barros Belediyesi ile kardeş belediye olan Maltepe Belediyesi, konuklarını TSKM’de ağırlayacak. 18 Kasım günü gerçekleştirilecek etkinlikte, bir konser düzenlenecek. Konsere, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve yurt dışından gelen heyet üyeleri katılacak.


 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: TSKM’de, kasım, ayı, dolu, dolu, geçecek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
TSKM’de kasım ayı dolu dolu geçecek
TSKM’de kasım ayı dolu dolu geçecek
TSKM’de kasım ayı dolu dolu geçecek
TSKM’de kasım ayı dolu dolu geçecek
Yorumlar
Haber Yazılımı