Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 13:53
 
Türkan Saylan Maltepe’de anıldı
Cüzzamla savaş ve eğitim konularında yaptığı çalışmalarla gönüllerde taht kuran Prof. Dr.Türkan Saylan,ölüm yıldönümünde Maltepe’de adını taşıyan kültür merkezinde anıldı.
GÜNDEM Haberi
Türkan Saylan Maltepe’de anıldı

Saylan’ın adının yaşatıldığı Maltepe Belediyesi Prof. Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleşenanma programına, Genel Başkanlığı’nı yaptığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) yöneticileri, üyeleri, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Anma programı kapsamında,Saylan’ın hayatını anlatan “Türkan” isimli filmin gösterimi yapıldı. Programın açılışını yapan Maltepe Belediyesi Kültür ve Sanat Koordinatörü Ayşe Sipahioğlu, Türkan Saylan’ın yaptıklarının dağlara taşlara sığmadığını belirterek, yaşamı ve hizmetleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. ÇYDD Maltepe Şube Başkanı Oya Çakmakçı ise binlerce genç, öğrenci, kadınlar ve herkes için toplum önderi olan seçkin bir kadını, özel bir insanı sevgi ve özlemle anmak için bir araya geldiklerini söyledi. Türkan Saylan’ın başarılarının, aklıyla yüreğini birleştirme sanatının, azim ve iradesinin eseri olduğuna değinen Çakmakçı, şöyle devam etti:

“FİDANLAR ORMAN OLDU”

“Türkan Saylan, Atatürk’ü, Cumhuriyet’in değerlerini, laikliği, kadın haklarını korumada kendini hep sorumlu hti.Çağdaş bir topluma ulaşmanın tek yolunun eğitim olduğu bilinciyle ÇYDD’ninkuruluşunun öncüsü oldu. ÇYDD ailesi,  gönüllüleri,mezunları, gençleri ve çocuklarıyla sevgi ve saygının, paylaşma ve dayanışmanın izlerini taşıyor. Türkan Saylan’ın izinde dikilen fidanlar, bugün Atatürk’e ve demokrasiye gönül veren zengin bir orman oldu.Saylan’ın hizmetlerine karşılık takdir beklenirken, son günlerinde yaşanılanları hüzünle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk,‘Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir’ demişti. O, bu yolda çalıştı. Onunla birlikte yol yürüme şansı elde etmenin gururunu yaşıyoruz.”

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Türkan, Saylan, Maltepe’de, anıldı, , ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Türkan Saylan Maltepe’de anıldı
Türkan Saylan Maltepe’de anıldı
Türkan Saylan Maltepe’de anıldı
Yorumlar
ahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı