Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 17:13
 
Türkiye’yi ağlatan olayda büyük skandal!
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersinli Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen ile Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkelʹin, Tunceliʹnin Nazımiye kırsalında donarak şehit olmasını meclis gündemine taşıdı.
GÜNDEM Haberi
Türkiye’yi ağlatan olayda büyük skandal!

CHPʹli Başarır, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktayʹın yanıtlaması istemi ile verdiği soru önergesinde, şehit babası Hasan Türkelʹin, oğlunun şehit olduğu haberini, Mersin Büyükşehir Belediyesiʹne bağlı mezarlıklar müdürlüğündeki bir görevlinin kendisini Cuma akşamı 21.30ʹda telefonla arayarak “Oğlunuzu nereye defnedelim?” sorusuyla öğrendiğini açıkladı.

Başarır, bu olayın şehidimizin ailesine ve tüm halkımıza yapılan büyük bir saygısızlık olduğunu vurguladı..

‘OĞLUNUZU NEREYE DEFNEDELİMʹ DİYE SORDU.

Başarır önergesinde; Kötü hava şartları nedeniyle Nazımiye kırsalında donma tehlikesi geçiren Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen ile Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel Tunceli Devlet Hastanesiʹne kaldırılarak, tedavi altına alındığı ve Mersinli Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel ile Feruh Dikmenʹin yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olduğu tüm halkımızı derinden üzmüştür.

Tunceli valiliğinden yapılan açıklamada, 37 °C olan normal vücut sıcaklığının, 35 °C’nin altına düşmesi halinde meydana gelen rahatsızlık olan hipotermi sonucu askerlerimizin şehit olduğu dile getirilmiştir.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkelʹin babası Hasan Türkel, oğlunun şehit düştüğü haberini, Mersin Büyükşehir Mezarlıklar Müdürlüğüʹnden bir görevlinin kendisini arayarak “oğlunuzu nereye defnedelim?” sorusuyla öğrenmesi ise başta şehit babası olmak üzere tüm Mersin ve ülke halkımızın üzüntüsünü kat be kat arttırmıştır” açıklamalarına yer vererek şu soruların yanıtlanmasını istedi:.

“Şehit askerimizin babası Hasan Türkelʹin oğlunun öldüğü haberini mezarlıklar müdürlüğündeki bir görevli tarafından cum akşamı saat 21.30ʹda telefonla aranarak; ‘Oğlunuzu nereye defnedelimʹ sorusuyla öğrenmesi, başta şehidimiz olmak üzere ailesine ve ülke halkına yapılan bir saygısızlık değil midir?.

Askerimizin şehit olduğu bilgisini ailesine bildirilmemesinde sorumlu olan Mersin Valisi ve yetkili askerler hakkında herhangi bir yasal işlem başlatılmış mıdır?

Başlatılmadıysa gerekçeleri nelerdir?

Başlatıldıysa sonuçları ne olmuştur?

Şehit askerimize ve ailesine yapılan büyük saygısızlığın baş sorumlusu olan İçişleri Bakanıʹnı görevden almayı düşünüyor musunuz?.

Askerlerimizin donarak ölmesinden dolayı ihmali bulunan sorumlular hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?

Başlatılmışsa sonuçları ne olmuştur?”.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Türkiye’yi, ağlatan, olayda, büyük, skandal!,
Yorumlar
Haber Yazılımı