301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Aralık 2017 - Pazartesi 23:03
 
Tuzlaʹdaki ˮKimyasal kokunun gazla ilgisi yokˮ
Tuzla da bazı mahallelerde genizleri yakan koku paniğe neden oldu. 
ASAYİŞ Haberi
Tuzlaʹdaki ˮKimyasal kokunun gazla ilgisi yokˮ

Kokuyla ilgili İBB Beyaz Masa nın Twitter hesabından açıklama yaptı.  

İSTANBUL VALİSİ ŞAHİN AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İlimiz Tuzla ilçesinde çevreyi rahatsız eden ve atıksu kolektöründen kaynaklanmış olabileceği değerlendirilen koku yayılması konusu Valiliğimiz AFAD ekipleri, İBB, İGDAŞ, İSKİ ve ilgili diğer tüm birim ekiplerince tüm detaylarıyla araştırılmaktadır dedi.

DHA nın haberine göre; açıklamada, Kokuyla ilgili İBB Beyaz Masa nın Twitter hesabından, “Tuzla civarında sanayiden kaynaklı meydana gelen kokuyla ilgili ekipler bölgeye intikal etmişlerdir. Konu AKOM, iGDAŞ ve diğer birimlerin bilgisi dahilinde olup, müdahale edilmektedir denildi.

KİMYASAL KOKUNUN DOĞALGAZLA İLGİSİ YOK

Yoğun kokuya ilişkin İGDAŞ tan yapılan açıklamada ise; Tuzla İstasyon Mahallesi’nde hissedilen kimyasal kokunun doğalgaz ile ilgisi bulunmadığı tespit edilmiştir, kamuoyuna saygıyla duyurulur denildi.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Tuzla birçok mahallesinde hissedilen ağır kokuya ilişkin Tuzla Belediyesi nden yapılan açıklamada da; İlçemiz genelinde hissedilen koku ile ilgili bütün ekiplerimiz sanayi bölgelerine intikal etmişlerdir. Konu ile ilgili İBB, Emniyet ve İSKİ ekipleri ile koordineli araştırılmaktadır ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Tuzlaʹdaki, ˮKimyasal, kokunun, gazla, ilgisi, yokˮ,
Yorumlar
Haber Yazılımı