Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
21 Ocak 2016 - Perşembe 00:31
 
Tuzlaspor’dan İlginç Karar
2. Lig ekibi Tuzlaspor, Türkiye Kupasıʹnda yarın akşam oynayacağı Fenerbahçe maçı için Kadıköyʹe 500T ile gelip sıradışı bir olaya imza atacak.
SPOR Haberi
Tuzlaspor’dan İlginç Karar

26 yıllık geçmişi bulunan ve İstanbulʹun en uzun hattı durumundaki 500T Tuzla Şifa Mahallesi-Cevizlibağ hattı, Tuzlasporʹu Fenerbahçe maçına getirecek.

Hat, Fenerbahçe Stadıʹndan geçmemesine rağmen, Tuzlaspor Yönetimi özel bir tahsisle bunu gerçekleştirecek ve bu yolculuk maddi sıkıntılar çeken alt liglerdeki kulüplere farkındalık yaratmak amacı taşıyor.

Anadoluʹdan Tuzla Şifa Mahallesiʹnden yola çıkan 500T otobüsü, 87 durağa uğrayarak ortalama 3 saat sonra Avrupa yakasındaki Cevizlibağʹa ulaşıyor. 500T Tuzla Şifa Mahallesi-Cevizlibağ hattının güzergahı; Şifa Mahallesiʹden başlıyor ve Tuzla Köprüsü- Kaynarca- Pendik Köprüsü-Kartal Metro- Kozyatağı-Kavacık Köprüsü-4.Levent-Nurtepe Viyadüğü-Edirnekapı- Cevizlibağʹdan geçerek Zeytinburnu Çırpıcıʹda bitiyor. Ancak; 500T otobüslerinden birine binecek olan Tuzlaspor kafilesi, Fenerbahçe Stadıʹna direkt gidecek.

"MAÇ DİKKAT ÇEKMEK"

Tuzlaspor Basın Sözcüsü Levent Ayaz, konu ile ilgili  yaptığı açıklamada 500 Tʹnin Tuzla ile özdeşleşmiş bir hat olduğunu belirterek, "Amacımız farkındalık yaratmak. Sayın Başkanımız Ahmet Çabuk; biz ve bizim gibi alt liglerde bulunan ve maddi sıkıntılar yaşayan kulüplere dikkat çekmek için böyle bir olaya girişti. Kulüplerin çekmiş olduğu sıkıntıları göz önüne sermek için böyle bir olayı gerçekleştireceğiz. Bizim otobüsümüz var ama Tuzla ile özdeşleşmiş bir hat olduğu için 500Tʹyi seçtik. Hazır reklam potansiyelini, Fenerbahçe ile oynuyor olmamızı değerlendirip farklı bir olaya imza atacağız. Yarın 500T otobüslerinden biriyle tesislerimizden direkt stada gideceğiz" şeklinde

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Tuzlaspor’dan, İlginç, Karar,
Yorumlar
Haber Yazılımı