Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 00:00
 
Vatandaşın İmamoğlu Yorumu ''Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor.''
Necati Atagül/14 Yıldır Beylikdüzü'nde oturduğunu belirten Tülay Hergünlü İmamoğlu için ''Bu seçimlere kadar gördüğümüz tüm siyasilerin gülüşlerinden farklı bir gülüşü var; samimi ve içten…'' dedi.
DİĞER Haberi
Vatandaşın İmamoğlu Yorumu ''Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor.''

Tülay Hergünlü İmamoğlunun samimiyet ibresini birz daha farklı gören Hergünlü :

 ''Gülünce gözlerinin içi gülüyor

 

Yazının başlığını bir şarkıdan aldım. Çünkü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu anlatacak başka bir cümle bulamadım.

 

Kendisini yakinen tanımam. 14 yıldır oturduğum Beylikdüzü’ nün AKP’ den sonraki CHP’ li belediye başkanı. İkisinin arasında ne fark var diye sorarsanız, şöyle cevap verebilirim:

Atatürk, Yeşil ve her zaman gülen bir yüz…

 

CHP Beylikdüzü ilçe yönetiminin organize ettiği ve katılımcıları gemilerle götürdüğü birkaç mitinge birlikte gittik. İmamoğlu’nda görebildiğim tek şey içtenlikle bakan gözler ve gülen bir yüz oldu. Bu seçimlere kadar gördüğümüz tüm siyasilerin gülüşlerinden farklı bir gülüşü var; samimi ve içten…

 

Ben siyasilere övgü düzenlerden değilim. Hatta gerektiğinde oy vereceğim partiyi bile yerden yere vurmuşumdur. Örnek; Ekrem İmamoğlu’nun Yasin okumasını hiç tasvip etmedim. Onun, ne kadar samimi bir gönülle okuduğunu tahmin etsem bile. Çünkü “dinin siyasi malzeme” olarak kullanılmasına karşı olanlardanım ki onun böyle bir niyetinin olmadığını sanıyorum. Ancak yıllardır öylesine bir din baskısı altında yaşıyoruz ki… Şartlar bazen gerektirebiliyor…

 

Şimdi bazılarınız diyecek ki “iktidarın adayı Binali Yıldırım da güler yüzlü ve espri de yapıyor.” Doğrudur,  ancak ikisini karşılaştırın bakalım, samimiyet ibresi hangi tarafa dönecek…

 

Yıllardır öfke ve nefret kusan siyasi söylemlerden sonra Ekrem İmamoğlu’nun sözleri, insanlara dokunuşu, güleryüzü ve içten bakışları sinirlerimizi gevşetti; ilaç gibi geldi. Yirmi dört saat bağıran, çağıran, ona buna sataşan, tehdit eden, idam sehpalarını, hapishane duvarlarını işaret eden, zehir zemberek sözler sarf edenlere karşı Ekrem İmamoğlu adeta panzehir görevi görüyor. Kötü söz sahiplerini de hiçbir şekilde muhatap almıyor. Onların tuzağına düşmüyor.

 

Ekonomik sıkıntıya, dış ve iç düşmanlara karşı koyarız ama bu asık suratlardan ve nefret söylemlerinden, ithamlardan, hakaretlerden, “terörist seviciler”, “zillet ittifakı”, “fetö destekçileri”  vb ithamlardan ve iftiralardan bıktık, usandık. Biraz huzur ile güleryüz ve tatlı dil istiyoruz. Çok şey mi istiyoruz?

 

Hani CHP “Martın sonra bahar” diyor ya, gerçekten de Mart’tan sonra baharı yaşamak isteyen sandığa gitsin ve Ekrem İmamoğlu’nun güler yüzünü düşünerek oyunu kullansın.

 

İnanın bu huzur ortamına kavuştuğumuz zaman bize ne Trump’un tehditleri söker, ne fetö’ nün entrikaları… Yeter ki birlik olalım ve kucaklaşalım. Başka bir şeye ihtiyacımız yok.

 

Bu seçimlerde bir değişiklik yapalım; projeleri boş verelim ve gülen yüze, tatlı dile oy verelim. Ne demiş atalarımız, “tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır…”

 

Huzurlu bir seçim ve günler diliyorum.

Martın sonunun bahar olması bizim elimizde…

 

Tülay Hergünlü İstanbul, 24 Mart 2019 '' dedi.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Vatandaşın, İmamoğlu, Yorumu, ''Gülünce, Gözlerinin, İçi, Gülüyor.'',
Yorumlar
Haber Yazılımı