301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Haziran 2018 - Pazar 21:37
 
Yeni başkan Ali Koç!
Fenerbahçe'nin yeni Başkanı Ali Koç seçildi.
SPOR Haberi
Yeni başkan Ali Koç!

Fenerbahçe Kulübü Seçimli Olağan Genel Kuruluʹnda Ali Koç, 20 bin 736 geçerli oyun 16 bin 92ʹsini alarak başkanlığa seçildi.

Ülker Stadıʹnda yapılan tarihi kongrede kullanılan oyların 20 bin 736ʹsı geçerli sayıldı.

Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği genel kurulda, saat 10.00ʹda başlayan oy verme işlemi saat 17.00ʹye kadar devam etti.

Daha sonra Genel Kurul Divan Başkanı Vefa Küçükʹün öncülüğünde oy sayım işlemine başlandı. Yaklaşık 2,5 saatte sayılan oyların sonucunda neticeyi de Küçük açıkladı. Ali Koç, 16 bin 92 oy alarak yeni başkan olurken, Aziz Yıldırım 4 bin 644 oyda kaldı. Koç, Yıldırımʹa 11 bin 448 oy farkı attı.

İŞTE FENERBAHÇEʹNİN YENİ YÖNETİM KURULU 37. BAŞKAN OLDU

Fenerbahçe Kulübü Olağan Genel Kuruluʹnda seçimi kazanan Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün 37. başkanı oldu. Ülker Stadıʹndaki kongrede geçerli 20 bin 736 oyun 16 bin 92ʹsini alarak başkanlığa seçilen Ali Koç, 111 yıllık kulüp tarihine 37. başkan olarak adını yazdırdı. Aziz Yıldırımʹın 20 yıllık başkanlık dönemine son veren Ali Koç, kongre üyeleri tarafından 3 yıllığına göreve getirildi.

"BAYRAKLARI ÇIKARIN!" ALİ KOÇʹUN BAŞKANLIK SERÜVENİ...    

ALİ KOÇʹUN YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Asil üyeler: Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan. Yedek üyeler: Belgin Aral, Alper Pirşen, Ozan Korman Tarman, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Muhittin İlker Dinçay, Esra Nazlı Ercan.

"DELİ ABDÜLKERİM KAZANDI, İMPARATOR OĞUZ KAYBETTİ!"   

TARAFTARLARIN BÜYÜK COŞKUSU 

Fenerbahçeli taraftarlar, Ülker Stadıʹnın çevresinde Ali Koçʹun başkan seçilmesini kutladı. Sabah saatlerinden itibaren binlerce sarı-lacivertli taraftar, stadın dışında Ali Koç lehine tezahüratlar yaptı. Ali Koçʹun seçimi kazanmasıyla büyük bir coşku yaşayan taraftarlar, meşaleler yaktı.

ALİ KOÇ, TARAFTARLARA GİTTİ 

Ali Koç, kendisini dışarıda bekleyen taraftarları selamladı. Kesin sonuç açıklanmadan önce seçimi büyük farkla önde götürdüğünü öğrenen Ali Koç, ilk olarak yönetim listesinde yer alan Semih Özsoyʹla sevincini yaşadı. Koç, daha sonra direkt Ülker Stadıʹnda Fenerium tribününde bulunan balkonda taraftarların karşısına çıktı. Binlerce taraftarla tezahüratlar yapan Koç, daha sonra içeri girerek kongre üyeleriyle sevincini paylaştı.

AZİZ YILDIRIM DÖNEMİ SONA ERDİ

Fenerbahçe Kulübünde 20 yıllık Aziz Yıldırım dönemi sona erdi. İlk kez 15 Şubat 1998ʹde başkan seçilen Yıldırım, bu seçime kadar girdiği 12 kongrede kazanmıştı. Aziz Yıldırım, 13. kongresinde Ali Koçʹu geçmeyi başaramadı ve başkanlık koltuğunu devretmek zorunda kaldı.   Seçimi kaybeden Aziz Yıldırım, sonuçları beklemeden seçim alanından ayrıldı. Yıldırım, sandıkların sayımı devam ederken sonuçların aleyhine çıkması üzerine seçim alanını terk etti.  

GÜN BOYU ANBEAN YAŞANANLAR

- Ülker Stadyumuʹnda gerçekleşen genel kurulda üyeler saat 10:00ʹda oy vermeye başladı. 

- Mevcut başkan Aziz Yıldırım üyeleri kapıda karşılarken, Ali Koç ise sahanın içinde kendine destek veren üyelerle bir araya gelerek fotoğraf çektirdi.

ALİ KOÇʹTAN ŞOKE EDEN OY İDDİASI: TELEFONLA ARIYORLAR... ALİ KOÇ: AZİZ YILDIRIMʹA KIZGIN DEĞİLİM

- Ülker Stadyumuʹndaki Olağan Seçimli Genel Kuruluʹnda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ali Koç, ˮDereyi görmeden paçayı sıvamıyoruz. Bir hayal gerçekleşmek üzereˮ şeklinde konuştu. Aziz Yıldırım ile ilgili bir soru üzerine de Koç, ˮAziz Yıldırımʹa kızgın değilim, o benim başkanımˮ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Yeni, başkan, Ali, Koç!,
Yorumlar
Haber Yazılımı