Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Ağustos 2017 - Cuma 13:12
 
Zeytinburnu, İstanbulʹun En Değerli 4. İlçesi Oldu
aklaşık 5,2 milyar metrekare alana sahip İstanbulʹda, yol ve göl gibi değer atanması mümkün olmayan alanlar dışında kalan arsa ve arazilerin toplam değeri 2 trilyon dolar. Son verilere göre Zeytinburnu, İstanbulʹun en değerli 4ʹüncü ilçesi oldu
KÜLTÜR Haberi
 Zeytinburnu, İstanbulʹun En Değerli 4. İlçesi Oldu

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoparkʹta faaliyet gösteren TUVIUS Genel Müdürü İshak Kurtuluş Altun, yaptığı açıklamada gerçekleştirdikleri son araştırma sonuçları hakkında bilgi verdi. Altun, toplam alanı yaklaşık 5,2 milyar metrekare olan İstanbulʹda, yol ve göl gibi değer atanması mümkün olmayan ve satışı gerçekleştirilemeyecek alanlar dışındaki bütün arsa ve arazileri değerlendiremeye aldıklarını dile getirdi.

 

Arsaların ortalama metrekare değerinin bin 250 lira olduğunu kaydeden Altun, ˮYaptığımız araştırmalar sonucu İstanbulʹun toplam arsa ve arazi değerini 2 trilyon 50 milyar 974 milyon 856 bin 94 dolar olarak belirledik. Biz ortalama 2 trilyon dolar diyoruz. TLʹye çevirdiğimizde ise İstanbulʹun toplam arsa ve arazi değeri 7 trilyon lira ediyor.ˮ ifadelerini kullandı.En Değerli İlçeler Avrupa Yakasıʹndaİstanbulʹun en değerli ilçelerinin başında Şişliʹnin geldiğini, onu Beyoğlu, Beşiktaş, Zeytinburnu ve Fatihʹin takip ettiğini aktaran Altun, bu ilçelerde ortalama arsa metrekare değerinin 10 ila 25 bin lira arasında değiştiğini vurguladı.

 

Altun, en değerli ilçelerin Avrupa Yakasıʹnda olduğunun altını çizerek, bu yakadaki diğer değerli ilçelerin ise Bakırköy ve Güngören olduğunu söyledi. Onları da metrekare değeri 5 bin ila 10 bin lira arasında değişen Bahçelievler, Bayrampaşa, Bağcılar ve Kağıthane takip ediyor.Avrupa yakasındaki diğer ilçeler hakkında da bilgi veren Altun, ˮSarıyer, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Sultangazi, Esenler, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurtʹta ortalama arsa ve arazi değerleri 2 bin 500 lira ila 5 bin lira, Başakşehir ve Beylikdüzüʹnde ise bin lira ila 2 bin 500 lira aralığında bulunuyor.ˮ dedi.

 

Anadoluʹda Kadıköy, Ataşehir ce Maltepe öne çıkıyorAnadolu yakasındaki ilçelere de değinen Altun, ˮAnadolu yakasında başı Kadıköy, Ataşehir ve Maltepe çekiyor. Bu semtlerin ortalama metrekare değeri 5 ila 10 bin lira arasında değişiyor. Üsküdar, Ümraniye ve Kartalʹda ise toplam arsa ve arazi değeri metrekare başına ortalama 2 bin 500 ila 5 bin lira aralığında değişiyor. Beykoz, Sancaktepe, Tuzla, Suntanbeyli, Pendik ve Çekmeköyʹde ise ortalama değer bin ila 2 bin 500 lira arasında bulunuyor.ˮ dedi. - İSTANBUL

Kaynak: Editör: Özge Buluç
Etiketler: , Zeytinburnu,, İstanbulʹun, En, Değerli, 4., İlçesi, Oldu, , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar
ahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı