301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
07 Temmuz 2018 - Cumartesi 19:06
 
CHP’de siyasal kadro değişikliği kaçınılmazdır!
Bülent Akkılıç
bulentaakkilic@gmail.com
 
 

Sosyal medya da yazılan Muharrem incenin Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecinde,

Kanallarda Kılıçdaroğlunun karşısına aday olmam.... 
Söylemeni ısıtıp ısıtıp yazıyorsunuz, Kılıçdaroğlu savunmak için... 
2010 tarihinde; CHP genel başkanı Deniz Baykal’ın istifa etmesinin ardından yaşanan tartışmalar ile gazetelerin sorusuna; O zamanın CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkanlık için adaylığının söz konusu olmadığını bildirerek açıklama yaptı. 
Fakat değişim kaçınılmazdır, toplumsal sosyolojik yapı artık Kemal Kılıçdaroğlu’nu istiyordu...
Değişimin önünde duran statükocu Genel Merkezindekilerin o zamanda da direndiler. Bizim gibi heyecan hisseden gençler, otobüslerle genel merkezin önüne giderek sabahın saat 07:00’sinde Kemal Kılıçdaroğlu için CHP genel merkezinde sloganlar atarak, gazetenin ilk manşetlerinde CHP’de gençler değişim istiyor, CHP’nin yeni başkanı Kemal Kılıçdaroğlu diye; bir çok ana akım medyada manşet olduk, basın açıklamasında bulunarak Türkiye’de muhalefet partisinin değişiklik şart olduğunu anlattık... Büyük heyecan ile;
Sorun Genel Başkanı savunmak değil, Sorun değişimin kaçınılmaz olduğu başarısızlığı görmemezlikten gelmek...
Bize oy vermiş seçmen anketlerde, 80 Muharrem ince CHP başında görmek istiyoruz demesini görmemenizdir.
CHP gençlik siyasetinden yetişmiş birisi olarak, CHP siyasetin içinde mücadele verdiğimi bilen kişiler telefon ve sözlü olarak gördüklerde Neden Muharrem İNCE’yi delegeler seçmiyor ? Artık değişim istiyoruz... 
Eğer Kemal KILIÇDAROĞLU kalırsa gerçekten oy vermeyeceğiz... diyorlar. 
Peki bizim delege ne yapıyor, yada CHP kurultay delegesi ne işe yarar...
Sorgulamak gerekir. Delege ilçesinde İlinde kendi yaşamış olduğu yerde CHP’nin akil bireyidir. Toplumun beklentilerin partinin yanlış ya da doğrularını CHP tabanın düşüncelerini Danışma kurulunda ve büyük kurultayda partinin gelecek için kadrolarını; PM-MYK- CHP Genel başkanı kadrolarını seçen kişidir. Partiye gelecek için yön veren kişidir. 
Delegeler kişisel çıkar ve menfaat peşinde koşmamaları gerekir. İlk önce toplumsal gelişmeleri doğru okumak ve ona göre CHP geleceği açısından en doğru kararı vermeleri gerekir. 
Değişim ve dönüşüm partimize heyecan katacaktır. 2010 tarihinde; Türkiye değişimin öncülüğü Kemal Kılıçdaroğlu ile heyecan umut katmış ve yerel belediye ve milletvekili seçimlerinde oylarımız artmış yeni belediyeler kazanarak CHP bayrağı ile alınmıştır.
Bu partiye Kemal Kılıçdaroğlu ile üye olan birisi olarak aktif siyasete başladım. Kemal Kılıçdaroğlu savunan kişiler, toplumun her kesiminin muhalefet partisinde değişimin kaçınılmaz olduğunu aksi takdirde, yerel seçimlerde CHP çok büyük kaybının olacağını görmeden desteklemektedir. 
Başarısız olan kişilerin değişimi kaçınılmazdır.

“TBMM yemin törenini izlerken milletvekillerine bakıyorum AKP’li vekillerin ilk günkü heyecanı ve diriliği göze çarpıyor. Ayrıca AKP’li vekillerin çoğunun 30-45 yaş arası dinamik suretlerden oluşması da dikkatlerden kaçmadı. Üzülerek ifade ediyorum ki Siyasetin en önemli unsurlarından olan görüntü ve vizyon noktasında CHP’li vekiller hem yaş ortalaması bakımından hem de genç olarak nitelendirilen ancak Fenerbahçeli futbolcu Semih Şentürk’ün 37 yaşında hala “genç Semih” olarak anılması gibi kronik genç kadrosunda olan bir tablo ile karşı karşıyayız.
Kendini yenilemeyen kadro ve parlemento grubu oluşmuş durumda Milletvekilli seçimlerinde alınan 22.65’lik son 10 yılın en düşük oyunu biraz da bu tabloda aramak gerek. Sorumluları bunu başarı gibi gösterirken(şaka gibi) derhal hesabını ödemek zorundadırlar.”

CHP partililerin oy verdiği 2 milletvekili istifa etti. Sorumlular hesap vermelidir. 
Neden ? 
Çünkü seçim ittifakı için kendi partilerine geçtiler. 
Ama CHP eski milletvekili ve CHP Genel merkez PM üyesi, Eren Erdem Milletvekili yapmadınız. AKP tarafından tehdit almasına karşı bile bütün Ankara kulisi seçimden sonra Eren Erdem’in alınacağını biliyordu. Neden önlem almadınız CHP kadrolarını korumak yerine; diğer partilerin adaylarını listelere sokarak, milletvekili seçilmesine vesile oldunuz...

Seçimli kongre kurultay kararı almak zorundasınız!
24 haziranda CHP başarız siyasi kadrolar kurultay delegeleri tarafından değişim başlangıcı olacaktır. 
CHP değişirse, Türkiye Değişim iklimi devam eder, Umut olmak zorundayız. 
Gelecek için Umut olmak CHP’sinin kadrolarının değişimiyle olacaktır...

 
Etiketler: CHP’de, siyasal, kadro, değişikliği, kaçınılmazdır!,
Yorumlar
Haber Yazılımı