301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
04 Nisan 2018 - Çarşamba 22:23
 
CHP YE BÜYÜMÜ YAPTILAR.............VEYA SİYASETİN CİNLERİ
Ali İzzet Oral
aliizzet@haber24gazetesi.com
 
 

Duyu  organlarıyla  algılanmadığına  inanılan , çeşitli  şekillere  girebilen , ateşten  yaratıldığına inanılan  ruhani  varlıklardır  cinler .Geniş  anlamıyla  ele  alındığında  insanı  yönlendiren  ruh  halidir  aynı  zamanda  ,  başka  bir  deyişle  şeytanın  yönetimi  altına  girmiş  meleklerdir. Özellikleri  ve  bağışıklıkları  olduğu  söylenir .

Örneğin ; tufan  esnasında  boğulmazlar , depremden  etkilenmezler , görünmeden  yönlendirir  ve  etkilerlerlermiş , kudretli  varlıklar  oldukları  söylenir , insanları  aldatır  ve  medyum  olarak  kullanırlarmış  Cinler özellikleri ile  , kılık  değiştirmeleri , yaşayış  tarzları , barındıkları  yerler , insanlarla  ilişkileri , isimleri  ile  din ve  din dışı  literatürlerde  genişçe  bir  yer  tutmaktadırlar . Örneğin eski Asur  ve Babillerde  kötü  ruh  ve  asi  cinlere  inanılırmış , bir kere  musallat  olduklarında  asla  gitmezlermiş . Tevrat ta  ise  cinler  için , milletlere  karıştılar  ve onların işlerini  öğrendiler  denmektedir .  İncil e  göre  ise ; Hz İsa  cinleri  kovma  görevini  havarilerine  vermiş ve  10  havariyi bu iş için görevlendirmiştir .Kuran da ise bunlara  mahsus cin suresi   mevcuttur .

                                                  
Şu  anda  bu  cin  aleminde  ne dolaşıyorsun dediğinizi duyar gibiyim , şimdi gelelim  nedenine . Ben  hayata asla metafizik değerlerle bakmayan biriyim , diyalektik materyalizm  benim dünyaya bakış yöntemimdir , fakat bu bilimsel yöntemim partim  CHP nin politikalarını  anlamakta  ve anlatmakta  yetersiz kaldığından , başka bir deyişle 35 yıllık partili olan şahsımın kavramakta zorlandığım ve hiç bir ideolojik perspektife oturtamadığım bugünkü  çizgisinden kaynaklanan politikaların halka nasıl anlatılacağı endişesi, birazda bilim dışılığı  kurcalamayı  düşündürdü , Pensilvanyadaki  -bol gözyaşlı , salyalı sümüklü muhterem acaba bizim polit büroya büyümü yaptı ki herkes orayı kıble yaptı , parti içine politikacı kılığında cinlermi sokulduki ,görünmeyen eller ve gizli güçler dizayn etmeye soyundular , gecelerin karanlığında siyaset adamlarımıza vahi gönderiliyorda onun içinmi parti proğramı bir tarafa itilip , herkes kafasına göre takılıyor ve her kafadan başka bir ses çıkıyor ve herkes kendini politik merkez yerine koyuyor  ve örgüte mürit  muamelesi yapılıyor  ve düşünüyorum neden herkes Bizans a Kostantin olmak için kırk tane entrika çeviriyor yada Bizans ın uç beyliklerindeki ganimetlere sahip olmak için savaş  hilelerine baş vuruluyor . Ben  tüm bunları hiç bir sosyolojik ve politik çerçeveye oturtamadım ve şu hükme vardım ki  partimizin içine cin kaçtı yada büyü yaptılar . Bu büyüyü acilen bozdurmalı ve içimize kaçan cini muhakkak çıkartmalıyız .
Hacı hoca kapılarına yüz sürmekten vaz geçmeli , hatta mezarlık ziyaretlerini bile ( ANIT KABİR  hariç ) yasaklamalıyız , yoksa bu gidiş iyi gidiş değil ve hayra alamet gözükmüyor . Sağdan oy devşireceğiz  diye, tarikatlara yalakalık etmek , örgütü müritleştirmek  iyi sonuçlar getirmeyecektir .

                                 
Partinin en pozitif işi olan PARTİ  OKULU'na bu kadar emek ve yapılan bunca eğitim çalışması ve seminerler boşunamı yapıldı , bunca örgüt üyesi günlerce emek verip onca bilgiye ve donanıma boşunamı sahip oldular ve eğitici konumuna yükselip birer bilge partili oldular, bu insanlardan  politika oluşturmada  ve örgütlenme çalışmalarında  yararlanılmayacaksa bu  emek niye verildi  bunca enerji  gösteriş içinmi harcandı .  Bizlerin geleneğinde tarikat kuyrukçuluğu asla olmamıştır  ve  partimizin  kurucusu ,   ülkemiz asla şeyhler , dervişler  ve tarikatlar ülkesi olmayacaktır  diyerek tehlikeye dikkat çekmiştir .Halifeliği  kaldıran , padişahlığa son veren ,Cumhuriyeti kuran bir partinin üyeleri  bu  gidişattan son derece rahatsızdır , bu  abuk sabuk politikaların hesabı bir gün sorulur ve  tarihe Damat  Ferit ten daha beter bir şekilde geçersiniz , benden söylemesi .
                               
Cin'ler  minler hikaye o  yazımın mizahi tarafıydı . Asil tehlike  Cin  olmadan  örgütü  çarpmaya  kalkan  truva  atlarıdır  ve  bunlara  karşı  uyanık  olunmalıdır diye  düşünüyorum . Tanrı  sizleri  siyaset  adamı  kılığına  girmiş  cinlerden  korusun......

 
Etiketler: CHP, YE, BÜYÜMÜ, YAPTILAR.............VEYA, SİYASETİN, CİNLERİ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
01 Ağustos 2019
CHP , İSTANBUL BELEDİYESİ VE AHMET İSVAN MODELİ .
20 Mart 2018
SIĞ SOSYAL DEMOKRASİ..........SAĞ SOSYAL DEMOKRASİ.........SOL SOSYAL DEMOKRASİ.
27 Şubat 2018
DERİN İSTANBUL
20 Şubat 2018
İSTANBUL ÜZERİNE..
24 Ekim 2017
Kent Rantının Siyasetteki İz Düşümleri 2
24 Ekim 2017
KENT RANTININ SİYASETTEKİ İZ DÜŞÜMLERİ 1
26 Nisan 2017
BOP VE REFERANDUM ÜZERİNE...2
06 Nisan 2017
BOP VE ANAYASA REFERANDUMU ÜZERİNE...
22 Şubat 2017
Anayasalar tarihi ve MAHİR ÇAYAN'ın anayasa değerlendirmesi
29 Kasım 2016
FEODALİZM TASFİYE EDİLMEDEN , EMPERYALİZM YENİLEMEZ
21 Kasım 2016
KARTAL MİTİNGİ ÜZERİNE DEĞERLENDİRME...
23 Haziran 2016
İSTANBULDAN BİR BAŞKA KESİT TAKSİM MEYDANI PROJESİ
14 Haziran 2016
İSTANBULDAN BİR KESİT............BÜYÜKDERE CADDESİ....
06 Mayıs 2016
AĞIR OL DA MOLLA DESİNLER.....
27 Mart 2016
ACİL GÜNDEM.....CUMHURİYETİ SAVUNMAK
31 Ocak 2016
BÖYLE BUYURDU APO.......BÖYLE İSTEDİ DERVİŞ.....OLUR DEDİ KILIÇDAROĞLU
12 Ocak 2016
ÖZ ELEŞTİRİ.......
30 Aralık 2015
DİZAYN EDİLEN PARTİ....CHP ve KUVAYİ MİLLİYE RUHU
07 Ağustos 2015
TAŞeRONLAŞMA : Vahşi kapitalizmin görünmeyen yüzü....
16 Temmuz 2015
ANAMIZIN KIZLIK SOYADINI NEDEN SORAR BU BANKALAR
03 Temmuz 2015
KÜRESEL SERMAYENİN TAPINAKLARI AVM LER
16 Haziran 2015
TÜRK İSLAM SENTEZİ KÜRT İSLAM SENTEZİ VE YENİ OSMANLICILIK...
25 Mayıs 2015
YAŞASIN 27 MAYIS 1960 DEVRİMİ VE ANAYASASI
05 Mayıs 2015
RODRİGO YU DİNLERKEN.......
21 Nisan 2015
PARAN VARSA ADAY OL , PARAN YOKSA BAYRAK SALLA
21 Mart 2015
OPORTONİZM İN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ
28 Şubat 2015
AHLAK VE SİYASET
16 Şubat 2015
TECAVÜZ
13 Şubat 2015
Particilik bir sektörmüdür.
13 Şubat 2015
TÜRKİYE SİYASETİNDE BİR UCUBE... TDH ( Türkiye Değişim Hareketi )
25 Şubat 2013
KENT NASIL YÖNETİLİR....
Haber Yazılımı