301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
26 Nisan 2020 - Pazar 14:15
 
Covit-19 ve Aklıma Takılanlar...
Özhan Mete
ozhanmetechp@gmail.com
 
 

Evet Corona salgını tüm Dünya gündeminde yer etmeye devam ediyor. Bu gidişlede devam edecek gibi görülüyor. Şu anda sadece çare ve çözümleri konuşuluyor. Ancak çıkış nedenlerinde henüz netlik yok. Sadece karşılıklı suçlamalarla sürüp gidiyor. Çıkış nedeni net olmadan bunla savaşmakta kolay değildir. Bu durumda ilerde bir başka Virüs'ün Dünya'ya tehdit oluşturmayacağını düşünemeyiz.

 

Zira küresel Güçler artık şunu anladılar ki Nükleer savaşlardan çok daha ucuz ve etkili bir savaş yöntemi Biyolojik Savaşlardır. Üstelik sinsi bir savaştır. Bugün olduğu gibi kim tarafından çıkarıldığının tesbitleri oldukça güçtür. Şimdilik yapılan Laboratuar araştırma ve çalışmalarında elde edilecek veriler ile ileride Corona-19 dışında farklı virüslerinde üstelik antivirüsü ile birlikte bulunup, bunun rakip Ülkelere karşı "Biyolojik Savaş Silahı" olarak kullanılmayacağını kimse iddia edemez.                                           

 

Corona salgınıyla benim gibi çoğunuzun kafasında bu virüsün arkasında Biyolojik bir savaş olduğu fikri belirmiştir. Ben ise hele aşağıdakileri öğrendikten sonra hala o fikrimi dahada güçlenerek muhafaza ediyorum.

 

Tabiki bu şüphelerimle ilgili düşüncemi destekleyen bazı kaynaklarda bulup, okudum. 

 

Örneğin;

 

1. "Roma Kulübü" denilen Uluslararası bir kuruluş.

 

Bu kuruluşun amacı insanlığın geleceği ile ilgili çalışmalar yapmak ve fikir üretmek. Aynı zamanda çalışmaları hakkında Birleşmiş Milletler'e raporlarda veriyorlarmış. Kurucusu meşhur Rockefeller. Üyeleri arasında Rockefeller ailesi gibi Dünya'nın en zenginleri var. Bill Gates, George Soros ve Ted Turner bunlardan bazı isimler.

 

Bu kulübün iddiaları arasında gelecekte doğa kaynaklarının insanlığın ihtiyaçlarına yetmeyeceği ve mutlaka Dünya Nüfusunun azaltılması hatta 8 milyardan 1 milyara inmesi gerektiği gibi iddialarda var. Her ne kadar kendilerini doğaya önem veren Yeşiller olarak gösterselerde, kendi çıkarlarından başka hiçbir Milleti düşünmeyen, Dünya ekonomisinde her türlü atraksiyonu yapan, ekonomilere istedikleri gibi yön veren aslında bir nevi "zenginler kulübü". Zaten Dünya'nın ilk üç zengini üyeleri arasında yer alıyor..

 

Bill Gates 2015 yılında yaptığı bir konuşmasında "önümüzdeki 10 yıl içinde Dünya'da Nükleer silahların değil Biyolojik silahların öne çıkacağı gelişen bir Virüsün milyonlarca insanı vurabileceğini, malesef bu konuda hiç kimsenin hazırlıklı olmadığını" söylüyor.

 

ABD Başkanıda bir ilacın ismini vererek, ağzında geveleyip duruyor.  Maksadı Halkı sakinleştirmek, paniği önlemek. Aslında böyle bir virüsün hazırlanıp, yayılacağından kerndisinin bile haberi yoktur. Zira bu küresel güçlerin işleri olup bu konuların üzerine düşmezse ABD Başkanlarının bile çevresinde dönenlerden haberi olmaz. Bunlar ancak Pentagon ve CIA' nın gizli bilgilerinde olabilir.

 

2. Dünya ekonomisini yöneten adı geçen bu insanlarla ilgili eski İzmir Belediye Başkanı Dr. Burhan Özfatura'nın 2016 yılında Gözlem Gazetesinde "Küresel Katliam ve Soygun Düzeni" adlı makalesini mutlaka okuyunuz. Burdada Roma Kulübü'nün aynı isimlerinden bahsediyor. 

 

3. Bir başka örnek; Şarkıcı Madonna geçen yıl yani 2019 İsrail'deki Eurovizyon yarışmasında sahneye ilginç kıyafetlerle çıkmış. Animasyondaki kıyafetler şeytan ve müritlerini canlandırıyor. Şarkısında ise yakında zengin-fakir ayrımı olmadan herkesin eşitleneceğinden vs. bahsediyor. İşin çok daha ilginç tarafı Albümünün kapağında eski bir daktilo resmi var. Ve o daktilonun markası ise "Corona"Dediklerine göre Dünya'nın en zengin şarkıcılarından olan Madonna'nın da kulağına birileri ilerde virüs salgını olacağını fısıldamış. O da bunu klip yapmış. Yoksa bu kadar tesadüf olamaz. Zaten bu tür senaryolarda popüler yıldızlar vasıtasıyla topluma bazı mesajlar verilir. Dünya'nın en zengin şarkıcılarının başında gelen Madonna neden böyle bir mesaj vermeye gerek duysun? dersek, yıllarca yapılan Holywood filimlerinin birçoğu zamanımızda gerçekleşmiyor mu? Virüs savaşlarını, insanların genleriyle oynayarak acayip insanlar üretildiğini izlemedik mi? Halada bu tür senaryolar yapılmıyor mu?.

 

4. Astronomi'den anlamam ama birçokları 2020 yılının çok önemli olduğunu, 21 Aralık'ta yani gece ve gündüzün eşitliği (ekinoks) tan sonra Dünya'da bir dönüşüm yılı başlayacağı, ekonomilerin ve doğa olaylarının değişeceği iddiasındalar. Aynı zamanda bu 21 Aralık 2020 tarihinin Maya Takvimi'ninde sonu olduğunu söylüyorlar.

 

İşte bu yukardaki iddiaların tümünün bir raslantı olduğunu düşünemiyorum. Ayrıca bunlara ilave yine 2020 yılı başlarından itibaren felaketlerin üst üste gelmesi, Brezilya ve Avustralya'da önlenemeyen çok büyük orman yangınlarının çıkması, yeşilliğin yok, milyonlarca hayvanın telef olmaları, seller, fırtınalar, volkan patlamaları vs.

 

Kısaca bu Virüs'ün Dünya'nın en kalabalık aynı zamanda en teknolojik Ülkesi olan Çin'de başlaması, yine bu virüsün ABD ve İsrail'in Ortadoğu'daki düşmanı olan İran'a etki etmesi ve daha sonra Avrupa'ya yayılması, ABD'nin Ortadoğu'da her geçen gün cephe kaybetmesi, Fransa gibi AB Ülkelerinin petrolün menşei Ortadoğu'da yer edinme çabaları, Uzakdoğu'da ABD'nin Çin planının boşa çıkması, çaresiz kalan ABD Başkanının virüs olayını devamlı Çin'in üzerine yıkmaktan başka birşey yapamaması, zaten krizde olan ABD borsaları ile birbirine giren ABD Ekonomisinin bugünkü durumu ve tabiki Petrol'ün bu virüs nedeniyle tüketiminin azalarak, fiatının tüm Dünya'da taban yapması, Petrol üreten ve ihraç eden Ülkelerde stokların artması, Petrol ihtiyacının en azından bu süreçte azalması...vb. olayları gözönüne aldığımızda aklımıza her türlü olumsuz senaryolar geliyor. 

 

Tabiki İnsanlığın Dünya nüfuslarına yetmeyecek doğal gıdalar yerine artık GDO'lu ürünlerle beslenmek zorunda kalması, kanser vakalarının artması, bozulan metabolizmalar, azalan vücut dirençleri, kırılan bağışıklıklar nedeniyle virüslerin daha fazla etkileşime geçmeleri olayı tetikleyen bir başka taraftır...

 

Her ne kadar bazı Bilim adamları bu virüsün sentetik bir virüs olduğu ve laboratuarlarda üretilemeyeceğini söyleselerde, o zaman bunların olacağı önceden nasıl bilinmiş? Bunlar tesadüfmü? yoksa bu kimseler gaipten haber mi alıyorlar? Enteresan.                                                              

 

Kaldıki son zamanlarda bu virüsün Laboratuarlarda üretilebileceğini söyleyen bilim adamlarıda yok değil. aklımın almadığı birşeyde eğer bu virüs Laboratuarlarda üretilemiyorsa bunun anti virüsü yani aşı yada ilacı nasıl oluyorda yine Laboratuarlarda araştırılıyor?

 

Dünya Ülkeleri ve bizler şimdilik virüsü defetmek peşindeyiz. Ancak ilerde bu gibi tartışmalar daha çok su götürecektir.

 

Önemli olan bizlerin Türkiye olarak bu tür senaryolara önceden hazırlıklı olmamızdır. Bu nedenlede hiçbirisi arasında ayrım yapmadan tüm Bilim adamlarımızın araştırmalarına ve onların görüşlerine saygı duymalı, değer vermeliyiz. Bu konuda masraftan asla kaçmamalıyız.                                                                                  

 

Aksi takdirde Küresel Güçlerin arasında ilerde çıkabilecek bu tür savaşlardan en çok zarar görecek Ülkel'erden biriside biz oluruz.

 
Etiketler: Covit-19, ve, Aklıma, Takılanlar...,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
07 Aralık 2020
Asgari Ücret ve Corona İlişkisi...
28 Ekim 2020
Cumhuriyet'in 97 nci Yılı Ve Türkiye...
16 Ekim 2020
İttifak İçine Girebilmek İçin Önce HDP Değişmelidir.
03 Ekim 2020
CHP'de Klavye Kabadayılığı
25 Temmuz 2020
CHP 37. Olağan Kurultay'ı.
30 Haziran 2020
CHP Kurultay'ları Ciddiye Alınmalıdır.
05 Haziran 2020
Amaç CHP'yi Karıştırmak HDP'yi Kışkırtmak.
13 Mayıs 2020
Ülke Ekonomileri ve Virüs İlişkisi.
02 Mayıs 2020
Corona Devam Ediyor Peki Siyaset Ne Yapıyor?
22 Mart 2020
Sadece "yasak" getirmekle olmuyor...
31 Ocak 2020
Vah Vatandaşım Vah..!
25 Aralık 2019
Kanal İstanbul..!
31 Ekim 2019
Cumhuriyet'in 96.Yılı ve Değişen Siyasi Dengeler
30 Eylül 2019
İstanbul Depremi ve Siyaset Gündemi
10 Ağustos 2019
Kaz Dağları, Yabancı İşgali ve Çevre Katliamı...
30 Temmuz 2019
Suriye'li Göçmen Sendromu..!
25 Haziran 2019
Büyük Zafer İstanbul ve Türkiye'ye Hayırlı Olsun
10 Haziran 2019
Nerede Kalmıştık?
13 Mayıs 2019
Herşey Çok Güzel Olacak
20 Nisan 2019
İstanbul'da İş Bitti Tekrar Seçim Çok Düşük Olasılık...
01 Nisan 2019
Zafer Dürüstlük ve Samimiyetle Çalışanlarındır
18 Şubat 2019
CHP'deki Başarı Atamalardaki Adalete Bağlı
21 Ocak 2019
Sorun..! Cumhuriyet Tarihinin En Düşük Halk Desteği.
27 Aralık 2018
2019'a Beş Kala Türkiye
26 Kasım 2018
Yerel Seçimlere 4 Ay Kala Siyasetin Durumu
28 Ekim 2018
Yerel Seçimlerde AKP Zorda, CHP Avantajda.
21 Eylül 2018
Yerel Seçimler Öncesi CHP'de "ön seçim" Tartışmaları.
28 Ağustos 2018
Büyük Taarruz ve Zafer'in 96. Yılında Türkiye
02 Ağustos 2018
CHP'de Genel Başkanlardan Önce Zihniyetler Değişmelidir
21 Temmuz 2018
CHP'de Zamansız Kongre Girişimleri
28 Haziran 2018
İkinci Tura Kalacağı Umutla Beklenen Başkanlık'ta Sürpriz..!
08 Haziran 2018
OHAL ve Topal Demokrasi ile Gidilen Seçimler
26 Mayıs 2018
Türkiye`de Gerçek Demokrasiye 30 Gün Kala
04 Mayıs 2018
CHP Adayı ve Başarılı İttifak Süreci
23 Nisan 2018
23 Nisan'da CHP'nin Demokratik Özverisi
03 Nisan 2018
Türkiye'nin Durumu ve Seçimler
21 Mart 2018
CHP'de Örgüt Beklentisi Dışında Bir Tüzük
18 Şubat 2018
CHP’de Çok Önemli Tüzük Kurultayı
09 Şubat 2018
CHP'de 36 ncı Kurultay Yorumum ve Örgütün Beklentileri
25 Ocak 2018
Afrin Harekatı ve CHP Kongresi...
16 Ocak 2018
Kadıköy'ün İstanbul Olduğu Gerçeği ve İl Kongresi...
14 Aralık 2017
Farklı Gündemler Yaratıp, Bundan Medet Umanlar
22 Kasım 2017
Dereye Düşenlerin Tutunacak Dal Arayışı...
29 Ekim 2017
Cumhuriyetimizin 94. Yılını Kutlarken
19 Ekim 2017
AKP Her Geçen Gün Eriyor CHP ise Yükseliyor
21 Eylül 2017
Bu Kongrelerin Önemi Çok Büyük
28 Ağustos 2017
CHP’de Kongreler ve Seçimler Süreci Başlıyor
25 Temmuz 2017
Cemaat, Tarikat ve Biatçılıktan Ders Çıkarmak
10 Temmuz 2017
Adaleti Sevmeyenlere İlk Uyarı Başarıldı
25 Haziran 2017
#Adaletsiz Siyaset Olmaz
14 Haziran 2017
CHP'de Bir Dürüstlük Sembolünü Anarken
25 Mayıs 2017
Kurucu Parti Sıfatını Korumak ve Halka Güven Vermek
05 Mayıs 2017
Yüzde 49'un Başkan Adayları ve CHP'nin Misyonu
22 Nisan 2017
Muhalefeti Güçlendiren Bir Referandum ve CHP
06 Nisan 2017
Referandum'mu yoksa Genel Seçim mi?
10 Mart 2017
Mehter Marşıyla Gelip İzmir Marşıyla Gitmek
12 Şubat 2017
Yeni Anayasa İçin Referanduma Giderken
27 Ocak 2017
Bir Türk ve Bir Japon
04 Ocak 2017
Umut Beklenen Yeni Yıl'da Yine Kan ve Terör
21 Aralık 2016
Terörün adı istihbarat mı yoksa Feto zafiyeti mi?
22 Kasım 2016
Başkanlık Sistemi, Referandum ve CHP
30 Ekim 2016
Cumhuriyet'in 93 ncü Yılında Türkiye
07 Ekim 2016
Çete Mücadelesi mi? Muhalif Tasfiyesi mi?
26 Ağustos 2016
Darbe ve Feto Çetesinden Medet Uman Sözde Demokratlar
14 Ağustos 2016
Darbecilere Karşı Kesin Duruş Ancak İade-i İtibarla Olur.
10 Ağustos 2016
Ulusal Birliktelik Çok Güzel...Ya sonrası...
01 Ağustos 2016
Cemaat Ayaklanması ve Bursa Nutku
17 Temmuz 2016
Bu Seferde ''DARBENEKON'' olmasın
09 Temmuz 2016
Bir Aylık Ayrılık ve Hasret Bitti
06 Haziran 2016
CHP'de "Çoban Ateşi" İkinci Ayak İstanbul
29 Mayıs 2016
Kıvırmanın kolayı: Bilmiyordum, Bilmiyorduk
17 Mayıs 2016
CHP'de Yenilenme Çabaları ve Edremit Mitingi
07 Mayıs 2016
Hangi Hakkın Helali?
27 Nisan 2016
23 Nisan Demokrasi Yolunu Açan Sivil Bir Devrimdir
19 Nisan 2016
Dokunulmazlık Çelişkisi
11 Nisan 2016
Bekaroğlu ve Ensar Vakfı
01 Nisan 2016
1 Nisan ve İnsan Hakları
17 Mart 2016
İlan Edilmemiş "Olağanüstü Hal"
12 Mart 2016
Validebağ'da Hayvansal Vahşet..!
29 Şubat 2016
İBB'nin Kadıköy İçin Siyasi Ve Rantsal Kararı
21 Şubat 2016
CHP'de Birbirine Tahammülsüzlük Neden?
09 Şubat 2016
Laiklik, Terör ve Köy Enstitüleri
27 Ocak 2016
Şimdide CHP'de Atatürk Posteri Polemiği
20 Ocak 2016
CHP'de Kurultay'ın Ardından
12 Ocak 2016
Büyük Kurultaya Giderken
03 Ocak 2016
Sn.Cemal Canpolat İstanbul'u Neden ve Nasıl Kazandı?
29 Aralık 2015
CHP İstanbul İl Kongresi Ardından
22 Aralık 2015
CHP'de Makas Aralıkları Daralıyor
13 Aralık 2015
CHP Kadıköy Seçimlerine Belediye Damgası
20 Kasım 2015
Delege Sistemi Kaldırılmalıdır
05 Kasım 2015
CHP Neden? Seçimi Kaybetti...
02 Kasım 2015
Acı Veren Sonuç ve CHP'de Yapılması Gerekenler
29 Ekim 2015
92'nci Yıl Kutlanmaya Çalışılırken
12 Ekim 2015
Geliyorum Diyen Katliam ve İnsanlık Dramı
03 Ekim 2015
Öncelikle "BARIŞ" ın Adı Konmalıdır
15 Eylül 2015
"CHP Emekçi Kendi İç Dinamiklerine Sahip Çıkmalıdır"
29 Ağustos 2015
Yine Kutlama Yasağı ve Sözde Açılım
21 Ağustos 2015
AKp'nin İstediği Ortam Yaratılıyor.
13 Ağustos 2015
Yangını Söndürecek Tek Çözüm 4 lü Koalisyon
23 Temmuz 2015
Beklenen Sonuç ve Dinmeyen Gözyaşları..!
10 Temmuz 2015
Chp'ye Utanmazca "Dinsiz Parti" Yakıştırması
05 Temmuz 2015
"Ülküsünü İnkar Eden Zavallı Bir Siyasetçi"
29 Haziran 2015
Chp-Akp koalisyonu kolay Gerçekleşmez....
18 Haziran 2015
Sn.Bahçeli..! Aklını Başına Al ve İyi Düşün....
10 Haziran 2015
Sonuç: Nafile Koalisyon yada Erken Seçim...
31 Mayıs 2015
31 Mayıs, Gezi Parkı ve Siyaset
29 Mayıs 2015
CHP Seçimlerden 1 nci Parti Çıkabilir...Ancak..!
23 Mayıs 2015
CHP'nin Başarısı Bir Başka Partiye Bağlı Değildir.
15 Mayıs 2015
CHP İstanbul Son Hızla Çalışıyor
Haber Yazılımı