Yazı Detayı
25 Eylül 2017 - Pazartesi 14:57
 
Gezi'deki ağaçların, Gençlerin Ahı mı tuttu!
Bülent Akkılıç
bulentaakkilic@gmail.com
 
 

Kadir Topbaş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa ettirildikten sonra sosyal medyada bir fotoğraf paylaşılmaya başlandı.
Fotoğrafta 2013 yılı Gezi parkı eylemleri sırasında parka asılan bir pankart ve dönemin İstanbul valisi, İstanbul emniyet müdürü ve İstanbul belediye başkanının fotoğrafları paylaşılıyor. Pankartta, “Siz yokken burada olan ağaçlar, siz giderken de burada selam duracaklar” yazıyor.

Peki o pankartın altında fotoğrafları olan dönemin valisi, emniyet müdürü ve belediye başkanı bugün nerede?

Dönemin İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, FETÖ'nün mülkiye yapılanması operasyonu kapsamında tutuklu yargılanıyor. Avni Mutlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile çeşitli oranlarda hapis cezası isteniyor.
2013 yılındaki Gezi eylemleri sırasında 14 yaşındaki Berkin Elvan’ın da aralarında olduğu birçok genç öldürüldü, onlarca kişi yaralandı ve binlerce kişi gözaltına alınmıştı.
Dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, FETÖ’nün mülkiye yapılanması operasyonu kapsamında tutuklu yargılanıyor. Hüseyin Çapkın hakkında da ağırlaştırılmış müebbet ile çeşitli oranlarda hapis cezası isteniyor.
Dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı FETÖ’den tutuklandı. AKP tarafından dışlanan Kadir Topbaş, iktidarın baskısıyla istifa ettirildi. 
KADİR TOPBAŞ!
- NEDEN istifa ettin?
- Neden istifa nedenini açıklamıyorsun?
- Kimlerle anlaşmazlık yaşadın? Anlaşmazlık konusu ne?
- Konunun FETÖ’den içeri düşüp çıkan damadınla bir ilgisi var mı?
- Halkın oylarıyla seçilmiş bir başkanın, istifasının nedenini halka açıklamaması çok tuhaf değil mi?
- Yapılan istifa ile hukuksuzlukların üstünü kapatamazsın! Takipçisi olacağız!
Unutmadık Unutmayacağız!
Kimsenin ahı kimsede kalmaz!

 
Etiketler: Gezi'deki, ağaçların,, , Gençlerin, Ahı, mı, tuttu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı