301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
13 Şubat 2015 - Cuma 17:25
 
SAYIN BAŞKAN ( MUSTAFA ZENGİN) AKLINI BAŞINA AL!!!
Mahmut Zeki Çakır
mzc61@hotmail.com
 
 

SAYIN BAŞKAN AKLINI BAŞINA AL!!! 

17 Sene bekledik,bu saltanatı yıkar yeniden yaparız.

Aslına bakarsanız bugün Maltepe Belediyesindeki gidişat,pek çok kimsenin beklentisinin aksine 1992-2004 yılları arasındaki ANAP tarzı yönetim modelinin geri geldiğinin resmidir.

Ve asıl tehlike burada başladı.Daha önce Mustafa Zengin'i adam ilan edenlerin yapılacak ilk seçimden önce ona en büyük dersi verecekleri kuşkusuz gibi görünüyor.

Mevcut idare ile Maltepe’deki kirli ilişkileri organize edenlerin kurguladığı senaryoya ve bir gurup yavşağın çeşitli güç odakları ile işbirliğine gitmeyi ve güç dalgaları ile uygun bir şekilde sörf yapmayı meslek haline getirmiş kişilerden oluşmuştur.

Güç odakları ile girdiği ters ilişki sonrasında kendini neredeyse sınırsız bir iktidarın sahibi olarak görmeye başlayan ve egosu şişen bir çok insanla karşılaştım.Ancak hiç böyle çapsızını görmedim.

Daha önce Maltepe’yi idare eden bir Belediye Başkanı’nın çocuklarına okudukları okulda senin baban hırsızmış demişlerdi.

Bunu hepimiz üzülerek öğrendik.Maltepe halkı da bu Başkanı iyi bilir.Gerçi görevden 10-11-2000/632 sayılı İçişleri Bakanlığının talimatı ile açığa alınıp personeli ile birlikte çete davasından DGM’de yargılandı.Sonra DGM’ler kapatılınca iş Ağır Ceza Mahkemesine havale edildi.Belki Mahkemeden beraat etti ancak halkın vicdanında mahkum olarak kaldı.

Yukarıdaki satırları şunun için yazdım.

Daha önceki Yerel Gazetelerdeki yorum yazılarımda belirttiğim gibi ben bu gidişatı seçimden sadece bir ay sonra tespit ettim.Şöyle yazmıştım o gün’’Belediye Başkanı Mustafa Zengin hiç solcu yanı olmasa bile CHP’den kazandığı için bu kadrolara karşı vicdanen sorumludur.Ve başkan tüm parti emekçileri ve halka karşı borçludur.ANAP ve MHP kadrosunun çeteleri ile yıllardır idare edilen Belediye’nin halka dönük kadrolaşmaya acilen ihtiyacı vardır.Mevcut kadro ile Partinin’nin geleceği ve CHP ye oy veren,vermeyen HALKIN HİZMET BEKLENTİSİ RİSK VE TEHTİD ALTINDADIR.’’

Bu yazıyı 06-06-2009 Tarihinde yorum olarak yazmıştım.

Yanılmış mıyım?

Biz Belediye’yi Belediye çalışanlarının Halka hizmet etmesi için değil Halkın Belediye çalışanlarına hizmet ettiği bir kurum haline getirdik.

Biz bu kadro ile yakında geçmişe dönük keşkeleri yaşayacağız.Çünkü yarınlara ait hiçbir umudumuz yok artık.Biz bu mücadeleyi kime karşı yaptık.

Bizler kurulan hinoğlu hin kumpaslarının hedefi olduk.

Yakında bu kadroyu topyekün kazıyıp onlara el sallayacağız.

Şimdi size soruyorum?

Hayatı sıkıntı içinde geçmesine rağmen’’olmaz,yakışmaz ‘’diyerek tevekkül içinde dünyasını yaşayan insanların gücü nereden gelir,bilir misiniz?

Hangi sistemin Rahle-i Tedrisatından geçmişlerdir, Bunu bilir misiniz?

Ben bunu bazı insanlara köküne kadar bildirdim.Onlar bunu bilirler.

Seçim broşüründe kent rantını yandaşlarına değil halkın hizmetine sunacaktın? Ne oldu?

Halk dediğin çevrendeki bazı uyanıklar ve kullanım tarihinin tamamen sona ermesini bekleyenler mi?

Yoksa bir delinin gölgesinde kirli oyunlarını yönetenler mi?

Senin kabadayılığın hikaye.

Dobralığın yalan,

Delikanlılığın da naylon.

Duydum ki tiyatroda padişahlık oynuyorsun.

Şah oldun,sıra Şahbaz olmaya geldi.

Daha dün giydiğin Polyester elbisenin yerini 180 ps kumaş elbiseler almış.

Artık Allahın gözüne batıyorsun birader.Nereye doğru gittiğini bir gün olsun düşündün mü?

Neden kadrona bu ilçenin en vasıflı ,en muktedir,en ehliyetli ,en tok sözlü,en eğilip bükülmez,en ileri görüşlü aydınlarını dahil etmedin.

Ve onların uyarılarına ve görüşlerine itibar etmedin.

Çünkü ANTİN KUNTİN yapacaktın değil mi?

O yüzden kıtipiyoz görünümlü kadro kurdun.

Bir iktidar için en büyük tehlike bu tip yağcılardan,yalakalardan,dalkavuklardan,kemik kapmak isteyen köpeklerden gelir.Hasılı kelam dört yılımız gaflet,rehavet,zafer sarhoşluğu ile ihmal ile ziyan edilmiştir.

İlçenin en önemli sorunları hakkında ipe un serilerek nurtopu gibi günler harcanmıştır.

Başkanısı:

Biz bu ideolojiyi neden seçtik,bilir misin?

-Sokakta çöpten kağıt toplayan küçücük çocuklar için seçtik

-Çocukları evde ekmek beklediği için onlara ekmek alamayan ve ve çocuklarına mahçup olmamak için çocukları uyuduktan sonra eve dönen babalar için seçtik

-Trafik lambalarında arabaların camını silen çocuklar için seçtik

-Ezilen işçi sınıfı için seçtik

-Akşam evine giderken bakkala,manava,kasaba yenilen babalar için seçtik

Bu nedenle biz hep yenildik.Yenilmekten korkmuyoruz.

FARKETMEZ…Bir daha yeniliriz.

17 Sene bekledik,bu saltanatı yıkar yeniden yaparız.

Bu saatten sonra hiç kimse bizden sabır isteme hakkına sahip değildir.Başımıza örülen çorapları deşifre edip kayda geçireceğiz.Hakedene de söylenmesi gerekeni söylemekten çekinmeyeceğiz.Bunu bilmenizi isteriz.Şunu da herkes bilsin ki bizim kitabımızda yılmak,korkmak ve teslim olmak yazmaz.

Ben bu örgüte yıllar önce katıldığımda saçlarım simsiyahtı.Saçlarımı ağarttım ancak senin gibi boya kullanıp pembe pantere dönmedim.

Not:Diğer boya kullanan arkadaşlar alınmasın.

Maltepe Kamuoyuna Arz Ederim

Mahmut Zeki ÇAKIR

Not: İş bu köşe yazısı 2009-2014 Mustafa Zengin Dönemi ile ilgilidir ve 2008 tarihinde kaleme alınmış olup bu sayfada yayınlanmıştır. gazete sayfası güncellendiğinden yeni tarihli gibi görünmektedir.kamuoyuna arz edilir.

 
Etiketler: SAYIN, BAŞKAN, (, MUSTAFA, ZENGİN), AKLINI, BAŞINA, AL!!!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı