301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Şubat 2021 - Pazar 15:30
 
AKP İl Başkanı İhale Şampiyonu Şirketin Ortağı Çıktı
AKP'nin yeni İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'nin ihale şampiyonu şirketin ortağı olduğu ortaya çıktı.
- Haberi
AKP İl Başkanı İhale Şampiyonu Şirketin Ortağı Çıktı

AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'nin 8 yılda Esenler Belediyesinden 41.9 Milyon lira ihale alan AYN Medya şirketine Ağustos ayında ortak olduğu ortaya çıktı.

Sözcü Gazetesinin haberine göre Kamu ihale Kurumu kayıtlarına göre  2012-2020 yılları arasında Esenler Belediyesinde en yüksek miktarda İhale alan firmalar arasında AYN Medya İletişim Reklam Organizasyon  İnsan Kaynakları Eğitim Danışmanlık Limited Şirketi bulunuyordu.

Şirket belediyeden 8 yıl içerisinde 41 Milyon 961 Bin 180 liralık ihale almıştı.

Esenler Belediyesinden aldığı ihaleler ile büyüyen AYN Medya Hukuki ve Mali yükümlülüklerini 2020'de Bilge Uluslararası Ticaret Limited Şirketi'ne devretti. Bu şirketin yarı yarıya ortaklarından biri de  yeni il başkanı Osman Nuri Kabaktepe. 8 yılda belediyenin aynı içerikli 21 ihalesini alan şirket, Kabaktepe ortak olduğundan bu yana geçen 7 ayda Esenler Belediyesi'nden henüz ihale almadı.

 

Esenler Belediyesi'nden ihalelerle ilgili yapılan açıklamada “Yapılan ihalelerdeki tüm süreçler KİK tarafından takip edilmekte ve onaylanmaktadır.

Belediyemizin ihalelerine giren firma ve yöneticilerinin hangi partiye, hangi vakıf veya derneğe mensup olduğuna bakmayız. Bizim için aslolan Esenler halkının menfaatleridir. Açık ihale usulü ile yapılan ihaleler sonucunda en uygun teklifi veren firma o işi üstlenmiş olur. Belediyemizde ihaleler şimdiye kadar böyle olmuştur” savunması yapıldı

Osman Nuri Kabaktepe, daha önce AKP'de herhangi bir görev almamıştı.

1970 yılında Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğan ve orta öğrenimini Fatsa İmam Hatip Lisesi'nde tamamlayan Kabaktepe, siyasetle ilk gençlik yıllarında, Refah Partisi'nde aktif olarak yer alarak tanıştı.

Kabaktepe, Bursa'daki Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde üniversite eğitim görürken Milli Gençlik Vakfı'nda da (MGV) faaliyet gösterdi.

Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Felsefe bölümünde yüksek lisans yapan Kabaktepe, MGV'de ilerleyen yıllarda da çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

Milli Görüş'teki yenilikçi kanat 2001 yılında AKP'yi kurarken Kabaktepe ise aynı yıl, gelenekçi kanatın kurduğu Saadet Partisi'nde (SP) kaldı.

Kabaktepe'nin anlatımıyla "Rahmetli Erbakan Hocamızın emri üzere" Ankara'da dört yıl SP Kurucu Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı.

Partide ilerleyen yıllarda İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği ve Genel İdare Kurulu üyeliği gibi görevlerde bulundu.

2004 yerel seçimlerinde SP'nin Fatsa Belediye Başkan adayı olarak yarıştı.

Kısa bir dönemde iş nedeniyle Suudi Arabistan'da bulunan Kabaktepe, birçok sivil toplum kuruluşunun çalışmalarında yer aldı.

Kendi sitesinde aktardığı üzere Kabaktepe'nin yer aldığı bu kuruluşlar arasında İlim Yayma Cemiyeti, İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslarararası Müslüman Alimler Derneği, YediHilal Derneği, Türkiye Gençlik Vakfı ve Türkiye Maarif Vakfı da bulunuyor.

Kabaktepe günümüzde Türkiye Maarif Vakfı'nın Mütevelli Heyeti Başkan Vekili görevini yürütüyor.

15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası kurulan ve yurt dışında eğitim alanında faaliyet gösteren vakıf, hem çeşitli ülkelerde eğitim merkezleri açtı hem de daha önce Fethullah Gülen yapılanmasına ait olan birçok okulu bünyesine aldı.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: AKP, İl, Başkanı, İhale, Şampiyonu, Şirketin, Ortağı, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı