301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 00:49
 
AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Sayın Albayrakʹı hedef alan CHPʹnin çirkin dilini kınıyoruz; temiz siyasete davet ediyoruz
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, ˮCHPʹnin Sayın Albayrakʹı hedef alan kirli dili, bir iftira furyası ile birlikte linç kampanyasıdır.
SİYASET Haberi
AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Sayın Albayrakʹı hedef alan CHPʹnin çirkin dilini kınıyoruz; temiz siyasete davet ediyoruz

CHPʹnin bu çirkin dilini kınıyoruz, Türk siyasetine yakışmadığını ve iftira kampanyası olduğunu bir kez daha vurguluyoruz.ˮ ifadelerini kullandı.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,

ˮCHP yönetiminin siyasi alanda tam bir siyasetsizlik, ekonomi alanında tam bir cehaletle konuşmaya devam ettiğiniˮ belirtti.

CHPʹnin resmi hesaplarından yapılan açıklamalarda, hala siyasi iftira atılarak ve aile değerleri hedef alınarak eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrakʹa saldırmaya devam edildiğini vurgulayan Çelik, ˮCHP adına ekonomi hakkında konuşanların, hayatlarında birkaç lirayı düzgün yönetme başarıları yok.

Bürokrat olarak görev yaptıkları dönemlerde kurumları batırdılar ve ekonomiye zarar verdiler.ˮ değerlendirmesinde bulundu

Çelik, şunları kaydetti:ˮBunlar, Sayın Albayrakʹın ekonomimizin en ağır saldırılar altında olduğu dönemlerde aldığı tedbirleri boş laflarla eleştirmeye kalkıyorlar.

Hayatlarında siyasi ya da ekonomik tek başarı hikayesi olmayanlar, sadece iftira siyaseti ile gündeme geliyorlar.

Ekonomimizin bizzat ABD yönetiminin üst düzey yetkilileri tarafından hedef alındığı dönemde, ekonomi yönetimimizin aldığı tedbirler, o günlerin atlatılmasında belirleyici olmuştur. Bunlara karşı içerikli söz söyleyemeyen CHP yönetimi, iftira siyasetine ve polemiğe başvuruyor.

CHPʹnin Sayın Albayrakʹı hedef alan kirli dili, bir iftira furyası ile birlikte linç kampanyasıdır.

CHPʹnin bu çirkin dilini kınıyoruz, Türk siyasetine yakışmadığını ve iftira kampanyası olduğunu bir kez daha vurguluyoruz.

CHP adına konuşanları, her gün farklı bir yalan ve iftira kampanyası ile gündeme gelmek yerine, ana muhalefet sorumluluğu ve ağırlığına yakışacak temiz siyasete davet ediyoruz. Aksi halde kendi kendilerine iftira siyasetini yakıştırmaya devam edeceklerdir.ˮ

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: AKP, Sözcüsü, Ömer, Çelik:, Sayın, Albayrakʹı, hedef, alan, CHPʹnin, çirkin, dilini, kınıyoruz;, temiz, siyasete, davet, ediyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı