301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Mart 2021 - Pazar 01:30
 
Binali Yıldırım ''Türkiye 2020'yi 1.8 Büyümeyle Kapattı.''
Binali Yıldırım: Ya bu pandemide Amerikaʹnın milli geliri yüzde 3.5, ABʹnin yüzde 6.5 küçüldü; Türkiye 2020ʹyi 1.8 büyümeyle kapattı
SİYASET Haberi
Binali Yıldırım ''Türkiye 2020'yi 1.8 Büyümeyle Kapattı.''

AKP İzmir Milletvekili ve eski Başbakan Binali Yıldırım, Türkiyeʹnin her alanda büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini söyleyerek, ˮYa bu pandemide Amerika dediğiniz ülke, milli geliri yüzde 3,5  küçüldü. Avrupa Birliği yüzde 6,5 küçüldü. Türkiye yüzde 5 dediler, 2020ʹyi 1,8 büyümeyle kapattık. Bu yılın ilk yarısını belki 5 üzerinde büyümeyle kapatacağız. Ben inanıyorum ki bu pandemi süreci bize bambaşka fırsatlar sunacakˮ dedi.

Yıldırım, hizmet  ve millet sevdalısı bir liderlerinin olduğunu söyleyerek, ˮRecep Tayyip Erdoğan var. Onun önderliğinde çok güzel hizmetler yaptık.Dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürdük.Sorunları torunlara bırakmadık. Asla da bırakmayacağızˮ dedi.

AKP İzmir Milletvekili ve eski Başbakan Binali Yıldırım, Kaya Çakır Kızılay Özel Eğitim Anadolu Anaokulu ve Erbaa ilçesinde Organize Sanayi Bölgesinde temel atma törenine katılmak üzere kara yolu ile Ankaraʹdan Tokatʹa geldi.

Yıldırım ilk olarak  ʹ81 İl, 81 Anaokulu’ projesi kapsamında Kaya Çakır Kızılay Özel Eğitim Anadolu Anaokuluʹnun açılışını gerçekleştirdi.

Açılış törenine Yıldırımʹın eşi Semiha Yıldırım, kızı Büşra Köylübay, torunu Ali Köylübayʹın yanı sıra Tokat Valisi Ozan Balcı,  AK Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Aslan, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşıʹnın okunması ile başladı.

 ˮYolları böleriz, Türkiyeʹyi böldürtmeyizˮ

Açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen Yıldırım, ˮMemleketimizin doğusunu batısıyla, kuzeyini güneyi ile birleştirdik.

Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Ama bir şeye çok dikkat ettik. Dedik ki, ʹYolları böleriz, Türkiyeʹyi böldürtmeyizʹ. Bir yandan ülkemizin gelişmesi, kalkınması, milletimizin refahı için çalışırken, diğer yandan vesayet odaklarına karşı amansız bir mücadele verdik.

Geçtiğimiz 20 yıl içerisinde bir çok vasiyet girişimine şahit olduk.

En son 15 Temmuz alçak hain darbe girişiminde Tokat kendine yakışanı yaptı. Bayrağına sahip çıktı. Ezanına sahip çıktı. Cumhurbaşkanıʹna sahip çıktı. Bu vesile ile o gece hayatını kaybeden bütün şehitlerimize bir kez daha Allahʹtan rahmet diliyorumˮ dedi.ˮ

Bütün dünyanın yarım gramı geçmeyen mikrop karşısında nasıl diz çöktüklerini gördük

ˮDünyayı kasıp kavuran bir koronavirüs salgını olduğunu söyleyen Yıldırım, şunları kaydetti:

ˮBu korona salgınında sosyal mesafe, maske, temizlik dolayısıyla bütün alışkanlıklarımızı terk etmek durumunda kaldık. Ama hayat devam ediyor.

Ne yaptık?

Evimizden gitmeden işlerimizi yapabildik alışverişimizi yapabildik. Hayatın akışını sağlayabildik. Bunu internet altyapımız sayesinde yaptık.Eğer hazırlıksız olsaydık, halimiz ne olacak?

İşte dünyayı yöneten süper güç dediğimiz ülkelerin topu topu, bütün dünyada yarım gramı geçmeyen bu mikrop karşısında nasıl diz çöktüklerini gördük.

Amerikaʹsı, Avrupaʹsı. Ama Türkiye alt yapısıyla, şehir hastaneleriyle, güçlü sağlık kadrolarıyla bu süreçte çok çetin bir sınav vermiştir. Vermeye devam ediyor. Tabii bu salgının ne zaman biteceği henüz belli değil.

Hiç kimse bilmiyor. Bilinmezlik en kötü şeyidir. Her şeyi yönetebilirsiniz ama belirsizliği yönetemezsiniz. Onun için hepimize büyük sorumluluk düşüyor, tedbiri alacağız. Tedbiri elden bırakmayacağız. Ama hayatı da durdurmayacağız, hayat devam ediyor. İnsanların ihtiyaçları var, insanların sorumlulukları var. Bunları yapmaya da devam edeceğiz, tedbirlerimizi de alacağız. Bizim millet sevdalısı hizmet sevdalısı bir liderimiz var. Recep Tayyip Erdoğan var. Onun önderliğinde çok güzel hizmetler yaptık. Dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere dönüştürdük. Sorunları torunlara bırakmadık. Asla da bırakmayacağız.ˮ

ˮPandemi süreci bize bambaşka fırsatlar sunacakˮ

Her alanda Türkiyeʹnin büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini ifade eden Yıldırım şöyle dedi:

ˮDaha da iyi olacak. Bundan hiçbir endişeniz olmasın. Bu zor günlerimiz geride kalacak yolumuza devam edeceğiz. Evet hanımefendi de gözüme bakıyor, biraz uzun oldu diye anladığım kadarıyla onun böyle bir şuur işareti var. Uzattım mı böyle sinyal veriyor, teşekkür ederiz. Ezan da okunuyor. Ya bu pandemide Amerika dediğiniz ülke, milli geliri yüzde 3,5  küçüldü. Avrupa Birliği yüzde 6,5 küçüldü. Türkiye yüzde 5 dediler, 2020ʹyi 1,8 büyümeyle kapattık. Bu yılın ilk yarısını belki 5 üzerinde büyümeyle kapatacağız. Türkiye büyük bir ülke imkanları geniş bir ülke, fırsatları geniş bir ülke. Ben inanıyorum ki bu pandemi süreci bize bambaşka fırsatlar sunacak. Türkiyeʹye, ihracatımız artmaya devam diyor. Birçok yönden farklı farklı fırsatları da bu salgın bize sağlayacak diye düşünüyorum.ˮ

Yıldırım, konuşmasının ardından Kaya Çakır Kızılay Özel Eğitim Anadolu Anokuluʹnun açılışını gerçekleştirerek yapımını üstlenen hayır sever iş insanı Yavuz Çakırʹa plaket takdim etti.   

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Binali, Yıldırım, ''Türkiye, 2020'yi, 1.8, Büyümeyle, Kapattı.'',
Yorumlar
Haber Yazılımı