301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 00:49
 
Boğaziçi Öğrencilerinden Soyluya Yanıt ''Uzlaşmayacağız.''
Boğaziçi öğrencilerinden İçişleri Bakanı Soyluʹya yanıt: Biz uzlaşmayacağız, siz geri adım atacaksınız
ASAYİŞ Haberi
Boğaziçi Öğrencilerinden Soyluya Yanıt ''Uzlaşmayacağız.''

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, İçişleri Bakanı Süleyman Soyluʹnun, ˮOlaylara karışan 150 öğrencinin ailesine bilgilendirme yaptık. Bazı ideolojik ailelerin ʹSiz bu işe karışmayınʹ dedilerˮ açıklamasına, ˮKayyum kolaycılığıyla tanınan ʹatanmışʹ İçişleri Bakanıʹnın ithamları, Boğaziçi direnişçilerini de aşıp ailelerimize kadar ulaştı.

Biz uzlaşmayacağız, siz geri adım atacaksınızˮ yanıtını verdi.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, ˮBoğaziçi Dayanışmasıˮ adlı sosyal medya hesabı üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soyluʹya yanıt verdi.

Bakan Soyluʹnun kendilerini ve ailelerini etiketleyerek hedef gösterdiklerini belirten Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin açıklaması şöyle:

ˮKayyum kolaycılığıyla tanınan ʹatanmışʹ İçişleri Bakanıʹnın ithamları Boğaziçi direnişçilerini de aşıp ailelerine, ailelerimize kadar ulaştı. ʹ

Çocuğunuzun geleceği kaymasınʹ gibi tehdit içeren söylemlerini ʹbilgilendirmeʹ olarak niteleyen Soylu, haklı taleplerimizi savunan ve mücadelemizi destekleyen ailelerimizi hedef gösterip ʹideolojikʹ diyerek etiketliyor.

Hatırlatalım, çizdiğiniz ʹmakuliyetʹ sınırlarının bir karşılığı olmadığı gibi; tehditlerinizin ve fişlemelerinizin de Boğaziçi direnişini yıldırdığı yok!

Siz, ailelerimize iletecek ʹuyarılarınızdanʹ önce Boğaziçi direnişinin, işçi direnişlerinin, ʹyaşamak istiyoruz!ʹ diyen kadınların, LGBTİ+ʹların uyarılarını dikkate almaya bakın; bu da sizler için çalan çanlara ilişkin bir ʹbilgilendirmeʹ(!) olsun!

Biz, demokratik haklarımızı yılmadan savunduğumuz, haklı mücadelemizden geri adım atmadığımız için sadece ailelerimizin değil, yüreklerinde zerre adalet kırıntısı taşıyan her insanın desteğini alıyoruz.

Sizler ise, tarihe karışması uzun sürmeyecek emek düşmanlığının, cinsiyetçiliğin, homofobi-transfobinin bayraktarlığını yapıyor; her hak mücadelesini, haklı mücadeleyi mesnetsiz bir şekilde ʹterörizmʹ diye etiketleyerek, halkın usandığı nefret ve tehdit siyasetini sürdürüyorsunuz.

Biliyorsunuz, fakat yine söyleyelim: Bir adım geri atmadık, atmayacağız da!

Bir kez olsun aşağı bakmadık, bakmayacağız da!

Mücadelemize haklı taleplerimize ulaşana dek devam edeceğiz! Biz uzlaşmayacağız, siz geri adım atacaksınız.''

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Boğaziçi, Öğrencilerinden, Soyluya, Yanıt, ''Uzlaşmayacağız.'',
Yorumlar
Haber Yazılımı