301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Şubat 2021 - Pazartesi 20:08
 
Erdoğan 10 Şubatta Esirlerin Kurtarıldığı Müjdesi Mi verecekti???
Murat Yetkin:  Erdoğan, 10 Şubat günü millete sesleniş konuşmasını yapsaydı, esirlerin kurtarıldığı müjdesini mi verecekti?
ASAYİŞ Haberi
Erdoğan 10 Şubatta Esirlerin Kurtarıldığı Müjdesi Mi verecekti???

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, Irak Garaʹda 13 Türk vatandaşının PKK tarafından şehit edilmesine ilişkin olarak, ˮErdoğan, 10 Şubat günü millete sesleniş konuşmasını yapsaydı, esirlerin kurtarıldığı müjdesini mi verecekti?ˮ diye sordu.

Yetkin yazısında, ˮResmî kaynaklara göre, sağ yakalanan iki PKK militanı ifadelerinde, başlarındaki sorumlunun hava harekatının başlar başlamaz tutsakları öldürme emri verdiğini söylemiş.

Yani (Çukurca’nın güneyinde, Irak sınırının 40 kilometre kadar içinde) Gara’da kara harekâtı başlamasından önce PKK’lıların 13 tutsağı adeta kurşuna dizdiği sonucu çıkıyor.ˮ değerlendirmesini yaptı. 

Yetkin yazısında şu ifadeleri kullandı: ˮKeşke 13 vatandaşımızı oradan sağ salim çıkarabilseydik. Ancak alçaklar, caniler, bu silahsız masumları yaptıkları katliamla şehit ettiler.

ʹ Bakan Akarʹa ʹkeşkeʹ dedirten bu acı haber üzerine Erdoğan 10 Şubat programına “millete seslenişi” almadı.

Akar ve Güler 11 Şubat’ta Azerbaycan ile birlikte Kars’ta yapılan Kış-2021 tatbikatına, 12 Şubat’ta da Ankara’daki cenaze törenine katıldıktan sonra sınır bölgesindeki harekât merkezine geçtiler, komutayı bizzat Akar devraldı.

Yetkililerden alınan bilgilere göre “Kartal Pençe 2” harekatının PKK hedeflerinde yol açtığı hasarın tam olarak saptanması çalışmaları, istihbarat birimlerinin de katılımıyla devam ediyor.

Başta acılı aileleri olmak üzere PKK’nın elindeki vatandaşlara ne olduğunu sormak da bir haktır. Bu çerçevede kötü niyetli spekülasyonların yapılması da mümkündür. Kötü niyetli spekülasyonların önüne geçmenin yoluysa kamuoyuna zamanlıca ve güvenilir bilgi vermektir.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Erdoğan, 10, Şubatta, Esirlerin, Kurtarıldığı, Müjdesi, Mi, verecekti???,
Yorumlar
Haber Yazılımı