301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Ekim 2019 - Pazar 11:34
 
Haydarpaşa ve Sirkeci İhalesini alan Avni Önder Bankamatikçi Çıktı..
Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesini alan eski İBB çalışanı Önder yaklaşık iki yılda 50 gün mesai yapmış
GÜNDEM Haberi
Haydarpaşa ve Sirkeci İhalesini alan Avni  Önder Bankamatikçi Çıktı..

Hezarfen Danışmanlık Şirketiʹnin sahibi eski Okçular Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Avni Önder, TCDDʹnin İstanbulʹdaki tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarındaki depo sahalarını 15 yıllığına kiraladığı ihaleyi almasıyla gündeme gelmişti. Önderʹin, İstanbul Büyükşehir Belediyesiʹnde (İBB) çalışma dönemine ilişkin yeni bilgiler ortaya çıktı.

İBBʹnin Personel Devam Kontrol Sistemi kayıtlarına göre İBB Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğüʹnde 27 Ocak 2014 tarihinde işe başlayan 33 yaşındaki Önder, 1 yıl 9 ay 12 gün çalıştıktan sonra 31 Ekim 2015 tarihinde 3 bin lira brüt maaş ile işten ayrıldı.

Ve bu süre boyunca işe neredeyse hiç uğramadı. Sözcüʹden Özlem Güvemliʹnin haberine göre 2015ʹe ait verilerinde ise Önder; şubatta 9, mayısta 14, haziranda 12, temmuzda 8 gün işe gitti. Eylül ve ekim aylarında ise sadece üçer gün mesai yaptı. Önderʹin işe gittiği kısıtlı sayıdaki günlerde harcadığı mesai de çoğu zaman birkaç saat ile sınırlı kaldı. Önder, 29 Mayıs günü 43 dakika, 28 Mayıs günü 34 dakika mesai yaptı. İBBʹdeki çalıştığı son ay olan ekimde 3 gün işe giden Önder,  2 Ekimʹde sadece kart basmış hiç mesai yapmamış. 16 Ekimʹde 37 dakika, 23 Ekimʹde de  2 saat 17 dakika mesai yapmış. 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Haydarpaşa, ve, Sirkeci, İhalesini, alan, Avni, , Önder, Bankamatikçi, Çıktı..,
Yorumlar
Haber Yazılımı