301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Şubat 2021 - Pazar 02:38
 
İmamoğluʹndan Erdoğanʹa ʹtabletʹ yanıtı:
İmamoğluʹndan Erdoğanʹa ʹtabletʹ yanıtı: Beni çok sevdiğini düşünüyorum, hizmetlerimi takip ediyor, müteşekkirim
ASAYİŞ Haberi
İmamoğluʹndan Erdoğanʹa ʹtabletʹ yanıtı:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanʹın ˮGeçtiğimiz günlerde baktım birisi öğrenci sayısının 3.5 milyonu geçtiği koskoca İstanbulʹda 40 bin tablet dağıtmakla övünüyor. Birileri de bunu şişirdikçe şişiriyor. Böyle allamak pullamak olur mu?ˮ sözlerine yanıt verdi.

İmamoğlu, ˮ40 bin tableti Rize’ye gidip konuşan Cumhurbaşkanı. Takip ediyor beni. Hemşehri duygusuyla, İstanbullu olarak takip ediyor. Müteşekkirimˮ dedi.

İmamoğlu, İBBʹnin ‘40 bin tablet’ projesini hedef alan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanʹa verdiği yanıtta, ˮBeni çok sevdiğini düşünüyorum. Takip ediyor yani. Hizmetlerimi takip ediyorˮ ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu, “13 Şubat Dünya Radyo Günü”nde bir grup radyocu ile Sultanahmet’teki Tunuslu Hayreddin Paşa Konağı’nda bir araya geldi.

Radyocuların gününü kutlayan İmamoğlu, konuklarından mesleki sıkıntılarını dinledi.

ˮŞahinbey Belediyesiʹnin tabletleri Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alıp, dağıttığı konusunda kendi ifadesi varˮİ

BBʹnin ‘40 bin tablet’ projesini hedef alan AKPʹli Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıt veren İmamoğlu, “İstanbul’da kimseye nispet yapmadık.

İstanbul’da 40 bin tablet dağıtan Büyükşehir Belediyesi. Benim güzel hizmetlerimi ne kadar sıkı takip ediyor ki, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ndeki açılışta, 40 bin tableti anlatıyor.

Gurur duyduğu için mi anlatıyor, yoksa espri olsun diye mi? 40 bin tableti az buluyor. Çok iyi takip ediyor. Ama galiba o belediyenin de (Şahinbey Belediyesi) tabletleri, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan alıp, dağıttığı konusunda kendi ifadesi var. Önemli değil; 70 bin Milli Eğitim’den alsın, 100 bin öbürü alsın, ama benim vatandaşım alsınˮ ifadelerini kullandı.

ˮBeni çok sevdiğini düşünüyorumˮ

Cumhurbaşkanlığı makamının her vatandaşa eşit mesafede durmak gibi bir misyonunun olduğunu hatırlatan İmamoğlu, “İyi ise, hepsini alkışlayan; kötü ise ‘Bir dakika yanlış yapıyorsunuz, eksik yapıyorsunuz’ diyebilmesi lazım.

Ama bu ülkenin son psikolojisi, o anlamda hoş değil.

Yani parti üzerinden bir belediyeyi alkışlamak ya da alkışlatmaya başlamak…

Yani ben, beni çok sevdiğini düşünüyorum. Takip ediyor yani. Hizmetlerimi takip ediyorˮ diye konuştu.

İmamoğlu, şöyle devam etti:

ˮUmudumu artıran bir başka şey; gerçekten 40 bin tableti Rize’ye gidip konuşan Cumhurbaşkanı. Takip ediyor beni. Hemşehri duygusuyla, İstanbullu olarak takip ediyor.

Müteşekkirim. İnşallah şu otobüs imzasını atsın da bir an evvel otobüslerimize de alalım.”

Erdoğan ne söylemişti?

İBBʹnin ‘40 bin tablet’ projesini hedef alan Erdoğan, ˮGeçtiğimiz günlerde baktım birisi öğrenci sayısının 3.5 milyonu geçtiği koskoca İstanbulʹda 40 bin tablet dağıtmakla övünüyor.

Birileri de bunu şişirdikçe şişiriyor. Böyle allamak pullamak olur mu?ˮ demişti.Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin sayfasında, Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Şahinbey Belediyesiʹnin 28 Aralık 2020 tarihinde Şehitkamil Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nin finansal iş birliğinde askıda tablet kampanyası kapsamında “60 Bin Tablet Dağıtım Töreni” düzenlendiği yazıyor.  

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: İmamoğluʹndan, Erdoğanʹa, ʹtabletʹ, yanıtı:, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı