301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ağustos 2020 - Cuma 00:59
 
Kadıköy Belediyesi: Söğütlüçeşmeʹye AVM istemiyoruz
İstanbulʹda Kadıköy Belediyesiʹnin Twitter hesabından ˮSöğütlüçeşme’ye AVM İstemiyoruzˮ mesajıyla proje karşıtı karikatürler paylaşıldı.
BÖLGE HABERLERİ Haberi
Kadıköy Belediyesi: Söğütlüçeşmeʹye AVM istemiyoruz

Belediyenin hesabından yapılan paylaşımda ˮSöğütlüçeşme’ye AVM İstemiyoruz. TCDD’nin yıllarca bakımsız bıraktığı Kadıköy’ün tam ortasındaki yeşil alan, gar görünümlü AVM projesiyle yapılaşmaya açılmak isteniyorˮ denildi. 

Kadıköy’deki Söğütlüçeşme istasyonunun, içinde ticaret alanları olan bir tren garına dönüştürülme projesiyle ilgili tartışmalar sürerken, Kadıköy Belediyesi projeye karşı paylaşımlar yaptı.

Kadıköy Belediyesi’nin Twitter hesabından “Söğütlüçeşme’ye AVM İstemiyoruz” mesajıyla proje karşıtı karikatürler paylaşıldı.

Belediye tarafından paylaşılan mesajda  “TCDD’nin yıllarca bakımsız bıraktığı Kadıköy’ün tam ortasındaki yeşil alan, gar görünümlü AVM projesiyle yapılaşmaya açılmak isteniyor. Yaya ve araç trafiğinin çok yoğun olduğu bölge inşaat ve hafriyat çalışması için şantiyeye dönüştürülme riski altında. Gar AVM projesi uygulanırsa Söğütlüçeşme’ye bir durak uzaklıktaki Haydarpaşa Garı nasıl kullanılacağı rant ekonomisinin insafına bırakılacak. Proje şeffaf ve halkın katılımına açık yürütülmüyor, kamuoyunda detaylarıyla tartışılamıyor” ifadeleri kullandı.

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Kadıköy, Belediyesi:, Söğütlüçeşmeʹye, AVM, istemiyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı