301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Şubat 2021 - Pazartesi 20:57
 
Kılıçdaroğluʹnun avukatından Erdoğanʹa yanıt: Açtığı her davayı kazanıyormuş; açılan 40 davadan 21 sonuçlandı, 18ʹi lehimize
Bunun üzerine Kılıçdaroğluʹnun avukatı Celal Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ˮ18 dava bizim lehimize sonuçlandı. Erdoğan lehine sonuçlanan 3 davadan 2’si de AİHM’de lehe döndü! ˮifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
Kılıçdaroğluʹnun avukatından Erdoğanʹa yanıt: Açtığı her davayı kazanıyormuş; açılan 40 davadan 21 sonuçlandı, 18ʹi lehimize

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanʹın bugünkü yaptığı konuşmada CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluʹna yönelik açtığı her davayı kazandığını belirtti.

Bunun üzerine Kılıçdaroğluʹnun avukatı Celal Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ˮ18 dava bizim lehimize sonuçlandı. Erdoğan lehine sonuçlanan 3 davadan 2’si de AİHM’de lehe döndü! ˮifadelerini kullandı.

Erdoğan, bugün partisinin İzmir 7. Olağan İl Kongresiʹnde yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak üzerinden ailesinin hedef alındığını belirtti.

Konuyla ilgili yaptığı konuşmada, ˮBerat Bey de hukuk çerçevesinde bugün itibariyle tabii ki yargıda hakkını arayacaktırˮ ifadelerini kullanan Erdoğan, ˮAynı şekilde biliyorsunuz ben de birçok davalar açtım.

Açtığım her davayı da kazanıyorum. Gideceğimiz tek yer var yargı. Senin paran bol zaten senden o parayı alıp garip fukaraya dağıtacağız. Yapacağımız iş buˮ şeklinde konuştu.

Erdoğanʹın bu açıklamalarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluʹnun avukatı Celal Çelikʹten cevap geldi.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

ˮAçtığı her davayı kazanıyormuş!

Yalan desem alınacaklar!

En iyisi Ziyaaaaa diye anımsatmada bulunmak!

Ha bir de fakir fukarayı düşünüyorlarsa kaynağı belirsiz servetlere yönelseler ya!..

Sıfırlanan paralar ne güne duruyor!..

Şahsımın itibarından birazcık ödün bile yeter!

2011 yılından bugüne kadar Genel Başkanımız @kilicdarogluk aleyhine Erdoğan’ın açtığı toplam dava sayısı 40,

Nihai olarak sonuçlanan dava sayısı 21,

18 dava lehimize,

Sadece 3 dava Erdoğan lehine sonuçlandı!

Erdoğan lehine sonuçlanan 3 davadan 2’si de AİHM’de lehe döndü!ˮ

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Kılıçdaroğluʹnun, avukatından, Erdoğanʹa, yanıt:, Açtığı, her, davayı, kazanıyormuş;, açılan, 40, davadan, 21, sonuçlandı,, 18ʹi, lehimize,
Yorumlar
Haber Yazılımı