301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 23:17
 
Maltepe Kurban Bayramı’na hazır
Maltepe Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, 26 kurban satış ve kesim yerindeki çalışmalarını tamamladı, ibadethaneler ile merkezi lokasyonlarda temizlik çalışması gerçekleştirdi.
BÖLGE HABERLERİ Haberi
Maltepe Kurban Bayramı’na hazır

Temizlik İşleri, Veteriner İşleri ve Zabıta ekiplerince ortak sürdürülecek çalışmalarda, kaçan kurbanların da yakalanmasına çalışılacak.

Maltepe Kaymakamlığı ve Maltepe İlçe Müftülüğü tarafından oluşturulan Maltepe Kurban Hizmetleri Komisyonu’nca belirlenen kurban kesim ve satış alanlarına, Maltepe Belediyesi tarafından hizmet verilecek. Zabıta, Temizlik İşleri ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılacak çalışmalarla, 26 kurban kesim alanında, alanların temizliğinden, kaçan kurbanların yakalanmasına kadar bir dizi hizmet yürütülecek.  

Çalışmalar kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü, yaklaşık 150 personelle 3 vardiya halinde ilçedeki rutin temizlik çalışmalarını gerçekleştireceği gibi kurbanlık alanlarda da temizlik ve gübreleme işlemlerini yapacak. 2 bin 300 sokak, 8 bine yakın konteynerde temizlik çalışması yapacak ve ibadethanelerde de dezenfekte işlemini Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce ortak yürütecek ekipler, kurban atıklarının toplanması ve sevkini de takip edecek.

Rutin denetim çalışmalarına devam eden zabıta ekipleri de bayram boyunca kaçak hayvan kesimine müdahale edecek ve gelen şikayetlere göre işyerlerine denetim gerçekleştirilecek. Ayrıca korona dolayısıyla da Kaymakamlıkta kurulan 4 ayrı ekiple de, denetimlere devam edilecek. 

 

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Maltepe, Kurban, Bayramı’na, hazır,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Maltepe Kurban Bayramı’na hazır
Maltepe Kurban Bayramı’na hazır
Maltepe Kurban Bayramı’na hazır
Maltepe Kurban Bayramı’na hazır
Yorumlar
Haber Yazılımı