301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Şubat 2021 - Pazar 16:38
 
Pervin Buldan ''Fotoğraflar Erdoğan'ın Bilgisi İle Gitiğimiz Kandil Fotoğrafları.''
Pervin Buldan: İçişleri Bakanıʹnın gösterdiği fotoğraflar Erdoğanʹın bilgisi ve onayı ile gittiğimiz Kandil fotoğraflarıdır; daha fazlasını açıklayacağım
SİYASET Haberi
Pervin Buldan ''Fotoğraflar Erdoğan'ın Bilgisi İle Gitiğimiz Kandil Fotoğrafları.''

İçişleri Bakanı Süleyman Soyluʹnun PKKʹya katılan ve sonrasında teslim olan bir kişinin ifadesine dayanarak HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemirʹin Garaʹya gittiğini iddia etmesinin ardından açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, gösterilen fotoğrafların tamamının çözüm sürecine ait fotoğraflar olduğunu söyledi. 

Twitter hesabından açıklama yapan Pervin Buldan ˮİçişleri Bakanının dün akşam katıldığı programda gösterdiği resimlerin tamamı çözüm sürecinde Erdoğanʹın bilgisi ve onayı ile gittiğimiz Kandil fotoğraflarıdır. Ben Salı günü grup toplantımızda daha fazlasını açıklayacağımˮ diye yazdı. 

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kuruluʹndaki Gara oturumunda ˮBir milletvekili çok yakın bir zamanlarda gitti, oralarda nasıl boy gösterdiğini biliyoruz, ismini sorarsanız onu da söylerizˮ dedi.  

Gara konuşmasının ardından Meclisʹten ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Soylu ˮgiden kim sorusunaˮ ˮHDPʹli kadın milletvekiliˮ dedi.

Soylu, ˮŞu anda milletvekili mi, parlamentoda mı?ˮ sorusuna ise, ʹevetʹ yanıtını verdi.

Soylu daha sonra A Haberʹdeki yayında şöyle dedi:ˮ2017 yılında terör örgütüne katılan bir kişi bundan yaklaşık kısa bir süre önce bizim iknamız sonucu Türkiye’ye teslim oldu. Ailesinin de katkısı oldu. 2017 yılında bu ilk önce Nusaybin ve Kızıltepe’ye geliyor. 2017’nin başında sosyal medyadan sosyal medyadan tanıştığı birinin kendisini ikna etmesiyle terör örgütüne katılmayı kabul ediyor. Bazen Gara’ya bazen Mahmur’a gidiyor.

En nihayetinde Gara’ya gidiyor. Ve ne kadar kaldığını söyledikten sonra yanındaki ‘bunu tanıdın mı’ diyor. HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir var.ˮSoyluʹnun bu iddiasına HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir  ise ˮBu ülkenin İçişleri Bakanı güya bir kişinin anlatımlarına dayanarak ismimi veren bir açıklama yaptı. Bunun kocaman bir yalan ve iftira olduğunu göstereceğizˮ sözleriyle yanıt verdi.  

Kaynak: Editör: Necati Atagül
Etiketler: Pervin, Buldan, ''Fotoğraflar, Erdoğan'ın, Bilgisi, İle, Gitiğimiz, Kandil, Fotoğrafları.'',
Yorumlar
Haber Yazılımı