301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Temmuz 2017 - Salı 11:25
 
Türkbirdev, Dev Türk Kurultayı İstanbul'da Gerçekleştirildi
TürkBirDev Kültür ve Eğitim Vakfı, Dev Türk Kurultayı’nı 7 Türk devletinden vakfın temsilcileri, siyasetçiler ve akademisyenlerin katılımıyla Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirdi. Kurultay sonrası sonuç bildirgesi açıklandı.
BİLİM Haberi
Türkbirdev, Dev Türk Kurultayı İstanbul'da Gerçekleştirildi

TürkBirDev Kültür ve Eğitim Vakfı’nın organize ettiği Dev Türk Kurultayı 07-08.07.2017 tarihinlerin de İstanbul Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti. Dev Türk Kurultayı’nda TürkBirDev Kurucu Başkanı Sefer Özdemir açılış konuşmasını yaptı. Özdemir, Türk Birliği Bakanlığının kurulması, Türk Biriliği konuları üzerinde durdu. Kurultay Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, eski Kırgızistan Bakanı Askar Aymatov, CHP Milletvekili İlhan Kesici ve eski Devlet Bakanı Namık Kemal Zeybek’in yanı sıra bağımsız Türk devletlerinden (Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Özbekistan, Türkiye Cumhuriyeti ve Türkmenistan) gelen devlet adamları, bilim adamları, iş adamları, sanatçılar ve sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla gerçekleşti. Kurultay sonunda sonuç bildirgesi okundu.

Kurultay’da sonuç bildirgesi okunduktan ve kurultay görevi son bulduğu zaman Özbekistan’dan gelen delegasyon Sayın Karim Bahriyev’in facebooktan takip ettiği Kadir Sütçü’nün Deprem Tahmin İstasyonunu Sayın Nazira Tospularova ile bizzat ziyaret ettiler.

Mesleğim gazetecilik olduğu için misafirlere eşlik etme şerefine layık görüldüm. Çok uzun süren sohbet esnasında benim üniversiteden hocam ve milletvekilliği de yapmış ünlü ve tecrübeli bir siyasetçi olan Sayın Karim bey: "Bu KADİR SÜTÇÜ'nün deprem tahmin projesindeki araştırmalarıyla bazı şeyleri duymuştum. Bugün kendi gòzlerimle gördüm, kulaklarımla duydum ve itiraf ediyorum ki, Kadir Sütçü'nün ailecek yaptıkları çalışma büyük sansasyondur. Yüksek ödüllere ve hatta Nobel ödülü almaya layıktır." dedi.

Bu araştırma kısa bir zamanın işi değil. Yıllardır burada emek var,  gözlem var, sabır var ve fedakarlık var. Bunu hepimiz farketmemiz ve birlikte destek olmamız lazım.

Özbekistan delegasyonları deprem tahmin istasyonu bilgilerini aldıktan sonra Sarıyer Emirgan sahilinde gezi yaptılar.

Kaynak: Editör: Tuana Sarıkaya
Etiketler: Türkbirdev,, Dev, Türk, Kurultayı, İstanbul'da, Gerçekleştirildi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Türkbirdev, Dev Türk Kurultayı İstanbul'da Gerçekleştirildi
Türkbirdev, Dev Türk Kurultayı İstanbul'da Gerçekleştirildi
Yorumlar
Haber Yazılımı